Sport

  • 7 grudnia 2020
  • wyświetleń: 6715

Czechowiczanin w grupie szkolenia olimpijskiego łuczników Paryż 2024

Czechowiczanin Kuba Bąk, uczeń klasy 2bp w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach, zakwalifikował się do grupy szkolenia olimpijskiego łuczników "Paryż 2024".

Jakub Bąk
Jakub Bąk · fot. Polski Związek Łuczniczy


Jak informuje portal zywiecinfo.pl, czechowiczanin Jakub Bąk to największe objawienie w polskim łucznictwie w bieżącym roku i swoimi wysokimi wynikami uzyskiwanymi w wyższej kategorii wiekowej uzyskał kwalifikację do kadry narodowej seniorów Polskiego Związku Łuczniczego. Jest to wydarzenie bez precedensu w historii polskiego łucznictwa, aby 15-letni zawodnik był już członkiem kadry narodowej seniorów od stycznia 2021 roku.

Jakub Bąk
Jakub Bąk · fot. Polski Związek Łuczniczy


Kuba Bąk to zawodnik klubu Łucznik Żywiec, który na swoim koncie ma szereg sukcesów na arenie sportowej. Wśród nich można wyróżnić najnowsze osiągnięcia czechowiczanina, jak złoty medal zdobyty podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w listopadzie w Wilkowicach czy też 2. miejsce w Pucharze Polski za 2020 rok w kategorii juniorów młodszych.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.