czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 3 marca 2021
  • wyświetleń: 1891

Dwoje młodzieżowców wzbogaciło szeregi czechowickiego MRKS

Choć okienko transferowe w niższych ligach oficjalnie trwa do rozpoczęcia rundy wiosennej (tj. 13 marca), to jeszcze przed zaległym pojedynkiem z GKS Radziechowy-Wieprz kierownictwo klubu MRKS Czechowice-Dziedzice sfinalizowało kolejne transfery.

piłka nożna, mrks,
Dwoje młodzieżowców wzbogaciło szeregi czechowickiego MRKS · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice


Mając na uwadze przepis o obowiązku udziału w meczach ligowych dwóch zawodników o statusie młodzieżowca i wobec kilku odejść takich graczy tej zimy, udało się zatwierdzić dwa nowe nabytki "młodego pokolenia".

Pierwszym z nich jest bramkarz Piotr Woźnica, który urodził się 28 czerwca 2000 roku i na zasadzie transferu definitywnego pozyskany został z drużyny KS Chełmek, występującej w IV lidze małopolskiej (gr. zachodniej). Jak na swój wiek, ma on już "bogate" CV, wszak wcześniej reprezentował on barwy takich klubów jak: Sarmacja Będzin, Gwarek Ornontowice, Jedność 32 Przyszowice, Gwarek Zabrze i Urania Ruda Śląska.

W trakcie dobiegającego końca okresu przygotowawczego, z zespołem MRKS-u trenowała i brała udział w sparingach "czwórka" młodych i utalentowanych graczy lokalnej UMKS "Trójki" Czechowice-Dziedzice: Rafał Grajcarek, Bartłomiej Kobiela, Dominik Kania i Paweł Wandzel (rocznik 2002). Po długich negocjacjach, na zasadzie półrocznego wypożyczenia do czwartoligowca trafi jednak tylko ostatni z nich, który występuje na pozycji bocznego obrońcy.

Ponadto nadal prowadzone są niezwykle trudne rozmowy w sprawie jeszcze jednego transferu, ale na ten moment nie jest wiadome, czy uda się dojść do konsensusu z przedstawicielami ligowego rywala.

Przypomnijmy, iż już wcześniej do czechowickiej drużyny dołączyli tej zimy Karol Lewandowski, Wojciech Padło i Damian Zajączkowski.

mp / czecho.pl, źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.