Sport

  • 28 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4589

[FOTO] Czechowiczanin wicemistrzem Polski na dystansie 10 000 metrów

W sobotę, 24 kwietnia w Goleniowie odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski na dystansie 10 000 metrów. Mieszkaniec gminy Czechowice-Dziedzice oraz wychowanek MKS Czechowice - Dziedzice (aktualnie AZS-AWF Katowice) Bartosz Jarczok został Wicemistrzem Polski w kategorii młodzieżowców, a w rywalizacji seniorskiej uplasował się na 8. miejscu.

Czechowiczanin wicemistrzem Polski na dystansie 10 000 metrów - 24.04.2021 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice


- Trenerem Bartosza jest Miłosz Jarczok, który prowadzi obecnie szkolenie zawodników w klubie MKS Czechowice-Dziedzice. Jesteśmy pełni nadziei, że właśnie z tych grup wyrosną kolejne lekkoatletyczne perełki - informuje MKS Czechowice-Dziedzice.

- Wczorajszy debiut na 10 000m w Goleniowie bardzo udany, wynik 30.03.23 i V-ce Mistrzostwo Polski U23 (ósme miejsce wśród seniorów). Do minimum na Mistrzostwa Europy U23, które wynosi 30:00 zabrakło jedynie 3s. Dzisiaj już na chłodno mogę ocenić swój bieg i przygotowania. Jeszcze początkiem stycznia wracałem po 5-misiecznej kontuzji achillesa. Musiałem bardzo uważać zarówno z intensywnością, jak i objętością treningu aby nie odnowić urazu. Pod koniec przygotowań trener Miłosz Jarczok oceniał moja formę na wynik 30:30, a ja po cichu czułem się na 30:15. W sumie wyszło dużo lepiej a ostatni kilometr przebiegłem w 2:47 (400m w 1:02) pokazuje to, że mogło być szybciej - powiedział Bartosz Jarczok, zawodnik AZS-AWF Katowice.

- Asekuracyjny początek biegu wynikał z debiutu oraz opowieści starszych kolegów typu "pierwsza dycha boli najbardziej" lub "po 7 kilometrze dopiero zaczynają się schody". Dlatego zwyczajnie bałem się ruszyć na wcześniejszym etapie wyścigu. Bieg wygrał Aleksander Wiącek z wynikiem 29:45 a trzeci był Mikołaj Czeronek przegrywając jedynie 0,02s, co przy takim dystansie jak 10 000m uznaje za V-ce Mistrzostwo Polski egzekwo, zwłaszcza że bardzo sobie pomagaliśmy podczas biegu. Nie można również zapomnieć o mojej koleżance zza Wisły Sylwia Indeka, która wygrała rywalizację seniorską wśród kobiet. Dalszą część sezonu zamierzam poświęcić dystansowi 5000m - relacjonuje czechowiczanin.

mp / czecho.pl

źródło: MKS Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.