Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 31 sierpnia 2007
  • wyświetleń: 1298

Mistrzynie Polski z Kaniowa

Powiat bielski od lat szczyci się drużyną kajak – polo UKS SET Kaniów. To widowiskowa choć jeszcze mało nagłaśniana dyscyplina sportu. Drużyny kajakarzy w specjalnie przygotowywanych kajakach wymieniając między sobą piłkę mają za zadanie wrzucić ją do bramki przeciwnika zawieszonej na wysokości ponad 2 metry. Mecze zwykle są zacięte, zawodnicy wykonują efektowne akrobacje na wodzie.

Mistrzynie Polski z Kaniowa
fot. UKS Set Kaniów


Warto wybrać się na jedyny taki akwen w naszym powiecie do Kaniowa (kąpielisko na żwirowni) i zobaczyć w akcji... mistrzynie Polski. Zawodniczki UKS SET Kaniów obroniły tytuł mistrzyń Polski na zawodach w Rzeszowie wygrywając z drużyną z Choszczna 6 : 5. Brawo dla zawodniczek, gratulacje dla pani trener Katarzyny Pilarz.

Na tych samych mistrzostwach Polski męska drużyna z Kaniowa zdobyła zaledwie (?) brązowy medal przegrywając w półfinale z zespołem z Leśnej 2 : 4. Utytułowanym zawodnikom również gratulujemy, życząc w przyszłym roku powtórzenia sukcesu swoich klubowych koleżanek.

Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.