Sport

  • 7 maja 2021
  • wyświetleń: 7054

Czechowiczanka na Krajowych Mistrzostwach Tańca Sportowego

Od 12 do 13 maja w Raszynie odbędą się Krajowe Mistrzostwa Tańca Sportowego IDO (International Dance Organization), które są eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata. Czechowice-Dziedzice w zawodach będzie reprezentować Magdalena Godzik, tancerka Prywatnej Szkoły Baletowej z Bielska-Białej. Towarzyszyć jej będzie inna z uczennic bielskiej szkoły - Nina Żarow.

Czechowiczanka na Krajowych Mistrzostwach Tańca Sportowego


Polska Federacja Tańca to stowarzyszenie złożone z trenerów, choreografów i pedagogów tańca, skupiających w swych klubach całe rzesze utalentowanych, młodych i zdolnych tancerzy, którzy taniec traktują jako swoją drogę życia. Wielu z nich już osiągnęło sukces zdobywając liczne tytuły Mistrzów Polski, Europy czy Świata, ale są i tacy, którzy wkroczyli na drogę tańca zawodowego zostając studentami międzynarodowych uczelni tanecznych czy też ich stypendystami.

Prywatna Szkoła Baletowa prowadzi m.in. zajęcia z tańca klasycznego, zajęcia artystyczne, przygotowuje spektakle i koncerty. Ale nie tylko. Jest również zrzeszona w Polskiej Federacji Tańca Sportowego. Tancerki w ciągu minionego roku, w trudnych czasach pandemii przygotowywały się do tych Mistrzostw, i już w przyszłym tygodniu będą mierzyć się z najlepszymi.

Choreografie opracowali pedagodzy Prywatnej Szkoły Baletowej - Aleksandra Jurczak (choreograf, założyciel szkoły) oraz Mateusz Wojtasiński (aktor i choreograf Teatru Polskiego w Bielsku-Białej). Warto jednak zaznaczyć, że w przygotowania i treningi zaangażowali się wszyscy instruktorzy szkoły.
Dziewczyny jako jedyne będą reprezentować nasz region na tych Mistrzostwach.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.