• 19 maja 2021
  • wyświetleń: 2279

Rotuz demoluje KS Międzyrzecze w meczu "rywali zza miedzy"

Rotuz w tej rundzie na własnym obiekcie jest po pierwsze niepokonany, a po drugie wygrywa wysoko i zdecydowanie. Mecz z KS Międzyrzecze oczywiście miał dodatkowy smaczek, mimo że to nie ta sama gmina, to jednak jest to tak zwany rywal zza miedzy.

Rotuz Bronów
Rotuz demoluje KS Międzyrzecze w meczu "rywali zza miedzy" · fot. Rotuz Bronów

Rywal od którego na początku istnienia Rotuz zbierał bardzo bolesne lekcje futbolu, jednak role się odwróciły i odkąd zespół z Bronowa gra w A-Klasie, to zespół KS-u zawsze kończy sezon niżej w tabeli. Jednak wygrana 5:1 pokazuje dobitnie jak obecnie wiele dzieli piłkarsko obie ekipy.

Gospodarze zaczęli dobrze i przewagę w posiadaniu piłki mieli od pierwszego gwizdka. Jednak jak zwykle w wyniku swojej niefrasobliwości, sprezentowali rywalowi stuprocentową okazję do zdobycia gola, rywal jednak prezentu honorowo nie przyjął. Ostrzeżenie bardzo poważnie potraktowała ekipa Bronowa i po indywidualnym rajdzie Dzidy, doszło do silnego dośrodkowania w pole karne, które na pięknego gola zamienił obrońca... Międzyrzecza Rucki Arkadiusz. Na 2:0 podwyższył Bronowski gołąb, czyli Feruga zdobywając pewnie gola po strzale w długi róg.

W 61. minucie na 3:0 podwyższył Wronka, pokazując, że wszystko jest pod kontrolą. Niespełna 2 minuty później bramkę zdobyli goście, a dokładnie wspomniany wcześniej Rucki Arkadiusz, rehabilitując się tym samym za trafienie samobójcze. W okolicach 70 minuty poważny uraz zgłosił Papkoj, lider drugiej linii musiał opuścić boisko a jego miejsce zajął niespodziewanie Gaszczyk. Od razu jednak ustawił się jako wysunięty napastnik, czego oczekiwał od niego trener. Już po 30 sekundach dostrzegł go Feruga i obsłużył celnym podaniem, niespodziewanie Bronowski napastnik poprawnie przyjął piłkę oraz umieścił ją pewnie w bramce rywala ku zaskoczeniu zgromadzonych kibiców i samego siebie... Zespół gości dobił Wronka, zdobywając swojego 2 gola w tym meczu.

Rotuz wygrał pewnie i zdecydowanie, jednak Międzyrzecze nie postawiało w tym meczu zbyt wysoko poprzeczki. Cieszą trzy punkty w meczu derbowym.

Już w najbliższą sobotę mecz o 6 punktów z depczącą po piętach Rotuzowi ekipą Wilamowiczanki Wilamowice.

Rotuz Bronów vs KS Międzyrzecze
26′ Rucki (sam) 63′ Rucki