Sport

  • 8 czerwca 2021
  • 12 lipca 2021
  • wyświetleń: 5462

Kaniów: za nami VIII Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn

W sobotę, 10 lipca, na boisku w Kaniowie odbył się VIII Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Posła na Sejm RP Przemysława Drabka zorganizowany przez Zarząd LKS Kaniów. Cieszył się on sporym zainteresowaniem.

Kaniów: VIII Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn za nami
Kaniów: za nami VIII Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn · fot. Jerzy Zużałek


Przy podziale na trzy grupy, na dwóch boiskach rywalizowało ze sobą 14 zespołów: Faceci w Czerni, Inny Zespół Sajmax, Oldboje Przełom Kaniów, Wyborowi, Nemak Poland, Grupa Czechowicka, ZZRG PG Silesia, Strażacy OSP Gminy Bestwina, Best Autotech Team, PNP Czechowice-Dziedzice, Młodzi Wilcy, Aspar, Alkusteam, WhiskeyCola. Dla wyłonienia zwycięzców konieczne było rozegranie 34 meczów.

Po raz kolejny żadnych szans nie dał swoim przeciwnikom Inny Zespół Sajmax pokonując w finale Whiskey Cola 2:0 po celnych trafieniach Bartłomieja Ślosarczyka i Mateusza Włoszka. Triumfatorzy Turnieju zagrali w składzie: Adrian Damaz, Grzegorz Maron, Kornel Ryszka, Kamil Kimla, Adrian Granatowski, Wojciech Czulak, Paweł Sroka, Szymon Skęczek, Bartłomiej Ślosarczyk, Mateusz Włoszek.

Kaniów: VIII Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn za nami
Kaniów: za nami VIII Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn · fot. Jerzy ZużałekSrebrni medaliści, Whiskey Cola, to: Adrian Szary, Kornel Adamus, Michał Sewera, Bartłomiej Gołąb, Mikołaj Wróbel, Szymon Tomala, Gracjan Adamus, Mateusz Borgieł, Amadeusz Golik, Kamil Olejak.

W meczu o trzecie miejsce spotkali się: Grupa Czechowicka i Młodzi Wilcy. Pojedynek zakończył się remisem i dla wyłonienia zwycięzcy konieczne było rozstrzygniecie w rzutach karnych. I mimo iż bramkarz Młodych Wilków, Łukasz Piadek, dwoił się i troił, musieli oni uznać wyższość Grupy Czechowickiej, którą reprezentowali znani z rozgrywek ligi okręgowej i IV ligi: Rafał Grajcarek, Błażej Adamiec, Rafał Żurek, Kamil Jonkisz, Jakub Raszka, Szymon Korzeniowski, Łukasz Szędzielarz, Michał Przemyk.

Młodzi Wilcy grali w składzie: Łukasz Piadek, Mariusz Pyś, Błażej Kłoda, Piotr Olejak, Wojciech Bąbka, Marceli Herok, Paweł Lewandowicz, Piotr Pasterny, Zbigniew Gębczyński, Adam Słowiak.

Kaniów: VIII Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn za nami
Kaniów: za nami VIII Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn · fot. Jerzy Zużałek


Statuetkę i tytuł najlepszego zawodnika Turnieju odebrał Mateusz Włoszek "Włosiu" z Sajmax Inny Zespół, najlepszym strzelcem z dziewięcioma trafieniami został Kamil Jonkisz z Grupy Czechowickiej, a najlepszym bramkarzem Łukasz Piadek z Młodych Wilków. Nagrodzeni zawodnicy otrzymali statuetki, upominki oraz talony do zrealizowania w sklepie sportowym.

Prezes LKS Przełom Kaniów wraz z Panią Anną Kierpiec - dyrektor biura posła Przemysława Drabka (poseł przebywa obecnie w delegacji za granicą), w trakcie podsumowania kilkugodzinnych zmagań złożyli podziękowania osobom, które przyczyniły się do zorganizowania Turnieju i jego sprawnego przebiegu, a byli to: Łukasz Pasierbek, Adrian Damaz, Jerzy Zużałek. Prezes LKS Kaniów, Grzegorz Wieczorek, złożył na ręce Pani Anny Kierpiec podziękowania w formie dyplomu w etui dla posła Przemysława Drabka.

Kaniów: VIII Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn za nami
Kaniów: za nami VIII Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn · fot. Jerzy Zużałek


W trakcie Turnieju prowadzona była akcja pod hasłem: "Razem Pomagamy" mająca na celu zbiórkę pieniędzy na operację, leczenie i rehabilitację 16-letniego juniora LKS Kaniów, Szymona Janeczko, który uległ poważnej kontuzji a jej koszt wynosi 20 tys. zł. Uczestnicy Turnieju zaprosili Szymona na boisko i wręczono mu piłkę z podpisami uczestników. Ponadto wystawiono puszki, do których każdy mógł wrzucić dowolny datek. Po zakończeniu Turnieju przeliczono zawartość puszek i okazało się, że znalazło się w nich 2 218,36 zł.

Podsumowując VIII Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Posła na Sejm RP Przemysława Drabka prezes LKS Kaniów, Grzegorz Wieczorek, pogratulował zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom, podziękował za udział wszystkim drużynom, wyraził zadowolenie z faktu, że obeszło się bez kontuzji, podziękował za rywalizację w duchu fair play i zaprosił do udziału w kolejnej edycji Turnieju... no a potem, zgodnie już wieloletnią tradycją, wystrzelił korek szampana w rękach Adriana Damaza z Innego Zespołu Sajmax i nastąpiło świętowanie zwycięstwa.

danielek2002 / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.