• 30 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2057

Mistrzostwa Śląska: medale oraz rekordy życiowe zawodników MKS

W sobotę, 26 czerwca w Częstochowie odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska w kategorii U16. Zawodnicy MKS Czechowice-Dziedzice wywalczyli 3 medale: 2 złote, 1 srebrny oraz uzyskali cenne rekordy życiowe.

Mistrzostwa Śląska: medale oraz rekordy życiowe zawodników MKS - 26.06.2021 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

Złoty medal wynikiem 1.40m w skoku wzwyż wywalczyła Zofia Janik. Zawodniczka startowała również w wieloskoku zajmując 7 miejsce z wynikiem 9.24 m. Zofia przebywa obecnie na ogólnopolskim zgrupowaniu "Lekkoatletyka dla każdego " w Tarnowie.

Kolejną złotą medalistką została Aleksandra Drozdowska , która startowała w chodzie sportowym na 3000 m: 17:40.25. Zawodniczka zajmuje obecnie 8 miejsce w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

W tej samej konkurencji Sylwia Łaś wywalczyła srebrny medal ustanawiając rekord życiowy 17:53.58.