• 18 lipca 2021
  • wyświetleń: 1174

Pasmo sukcesów Marcina Hałasa

W sobotę 26 czerwca w Prudniku odbyła się trzecia edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking. Poza główną imprezą zorganizowano także III Rajd Górski o Puchar Burmistrza Prudnika na dystansie 5 km.

Marcin Hałas

Miasteczko zawodów wraz ze startem i metą usytuowane zostały w prudnickim lesie, w bliskim sąsiedztwie Sanktuarium Św. Józefa. Jak przystało na górskie zawody, trasa nie była łatwa ale za to bardzo malownicza i dobrze przygotowana. Wszyscy uczestnicy rywalizacji nie kryli zadowolenia z ukończenia dystansu. Wśród 102 zawodników znalazł się także czechowiczanin Marcin Hałas. Reprezentant naszego miasta zanotował na swoim koncie bardzo udany występ. Uzyskany przez niego rezultat (2:29:21) pozwolił zająć wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. W swojej kategorii wiekowej okazał się najlepszy. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia byli - Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team oraz Gmina Prudnik.

Natomiast 29 maja Marcin wyruszył w drogę do Białego Boru, aby w sobotni poranek stanąć w gronie śmiałków, gotowych podjąć się kolejnego wyzwania i wziąć udział w maratonie. Otwarte Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie odbyły się po raz ósmy równolegle z X Otwartymi Sztafetowymi Mistrzostwami Polski. Zawodom towarzyszył także rajd na dystansie 5,3 km. Zawodnicy startowali z Plaży Miejskiej przy ul. Sądowej. Tam też znajdowała się meta.

Trasa była ciekawa i poprowadzona została zadrzewionymi, malowniczymi ścieżkami wokół Jeziora Łobez. Po przekroczeniu upragnionej mety wszystkim towarzyszyły emocje, które nie sposób ująć w słowa. Maszerującym niewątpliwie sprzyjała pogoda. Czechowiczanin świetnie poradził sobie z tym królewskim dystansem. Z czasem 5:13:55 stanął na najniższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej. Zawody ukończyły 93 osoby a organizatorem tego sportowego wydarzenia było Polskie Zrzeszenie Nordic Walking, Fundacja Herkules All Sports oraz Urząd Miasta i Gminy Biały Bór.