Sport

  • 15 września 2007
  • wyświetleń: 2196

Pływalnia do końca roku

Jak podaje Dziennik Zachodni - Minister sportu Elżbieta Jakubiak przyznała Czechowicom przeszło dwa miliony na budowę krytej pływalni. Obiekt rośnie w sąsiedztwie otwartego kąpieliska na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Legionów.

Burmistrz Marian Błachut podpisał ma w Warszawie umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na dofinansowanie. O wsparcie z budżetu państwa jednej z największych w ostatnich latach czechowickich inwestycji władze miasta zabiegały od kilku miesięcy.

Dobrym znakiem było zatwierdzenie projektu przez Sejmik Województwa Śląskiego. Potem dokumentacja trafiła do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zgoda szefowej resortu oznacza, że z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Czechowice-Dziedzice otrzymają na budowę nowoczesnego basenu 2 mln 250 tys. złotych.

Kilkaset tysięcy trafić ma do miasta jeszcze w tym roku, reszta w przyszłym. Nowy basen będzie pierwszą w mieście zadaszoną pływalnią z solidnym zapleczem otwartą dla wszystkich mieszkańców. 30 letni basen przy jednej ze szkół przeznaczony jest tylko dla uczniów. Nowy obiekt ma być gotowy do końca grudnia.

Więcej w Dzienniku Zachodnim

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.