Sport

  • 1 września 2021
  • wyświetleń: 1960

8. miejsce drużyny UMKS "Trójka" na zawodach Lotos Junior Cup

Piłkarze z Chojnic wygrali turniej stanowiący podsumowanie kolejnego roku funkcjonowania programu "Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM". W zawodach wystartowali również zawodnicy klubu UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice.

8. miejsce drużyny UMKS "Trójka" na zawodach Lotos Junior Cup
8. miejsce drużyny UMKS "Trójka" na zawodach Lotos Junior Cup · fot. UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice


O zwycięstwo w kolejnej edycji LOTOS Junior Cup walczyło 14 drużyn, które reprezentowały ośrodki z: Białegostoku, Bytowa, Chojnic, Czechowic-Dziedzic, Elbląga, Jasła, Luzina, Gdańska, Malborka, Nowego Dworu Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego oraz Ustki. W turnieju wzięły udział także 2 żeńskie drużyny: Gdańsk Ladies oraz zespół ze Szczecina (Ladies Football Academy), dla którego był to pierwszy występ na LOTOS Junior Cup.

- Program "Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM" rozwijamy już od 2012 roku i skupia on wokół siebie ponad 3500 podopiecznych rocznie. Nasza dumą i wisienką na torcie są dziewczęce drużyny piłkarskie. Młodzi, utalentowani zawodnicy z całej Polski podczas LOTOS Junior Cup mają szansę sprawdzić się na profesjonalnych zawodach, przeżywać najwyższe emocje sportowe i uczyć się rywalizacji fair play - mówi Kinga Fedorowska, dyrektor ds. marketingu w Grupie LOTOS.

Młodzi piłkarze z UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice występowali w grupie C. Poniżej prezentujemy wyniki meczów:
  • Jasło - Starogard Gdański 3:0
  • Chojnice - Czechowice-Dziedzice 3:0
  • Starogard Gdański - Chojnice 1:3
  • Jasło - Chojnice 0:3
  • Czechowice-Dziedzice - Starogard Gdański 1:0
  • Czechowice-Dziedzice - Jasło 2:1


Loading...


Do fazy pucharowej awansowała drużyna Gdańsk Ladies oraz młodzi piłkarze z Gdańska, Białegostoku, Luzina, Chojnic, Malborka, Elbląga oraz Czechowic-Dziedzic, które zmierzyły się ze sobą w ćwierćfinałach. Do półfinałów, po zaciętych meczach, awansowały ośrodki z Gdańska, Chojnic, Luzina i Elbląga. W ćwierćfinale piłkarze z naszego miasta przegrali z drużyną z Chojnic 0:3. Czechowiczanie rozegrali później mecze o miejsca 5-8 z drużyną z Malborka (1:4) oraz o 7. lokatę z Białymstokiem (mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny ze stolicy województwa podlaskiego). Ostatecznie młodzi piłkarze UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice zajęli miejsce 8.

Wielki finał należał do pierwszych dwóch z wymienionych drużyn, a o wyniku meczu zadecydowały rzuty karne. W konkursie jedenastek lepsi okazali się piłkarze z Chojnic, którzy pokonali gdańszczan 2:4. W turnieju LOTOS Junior Cup przyznano również nagrody indywidualne. Statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała do Nikoli Rykowskiej z drużyny Gdańsk Ladies, z kolei najlepszym strzelcem, z dorobkiem 7 bramek, został Franciszek Mikulski ze Starogardu Gdańskiego. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju należał do Bartosza Jukowskiego z Elbląga.

- Przez koronawirusa nie mogliśmy zorganizować ubiegłorocznej edycji i jeden rocznik został pominięty. Biorąc pod uwagę jakie są czasy, to poważniejsze imprezy wypadały z kalendarza. Fajnie, że w tym roku mógł pokazać się rocznik 2009, na stadionie przy Traugutta i myślę, że turniej się udał. Były obawy, że pogoda nam nie dopisze, a była fajna zabawa, dużo emocji, a dzieci jak zwykle mocno to przeżywały - powiedział Tomasz Bocheński, prezes operatora programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM.

Dzięki Programowi "Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM" dzieci mają równą szanse rozwoju fizycznego i realizację swoich pasji sportowych przez futbol w atmosferze fair play. Jednym z najistotniejszych elementów programu jest to, że nie koncentruje się on wyłącznie na wyszukiwaniu największych talentów wśród najmłodszych - z predyspozycjami do wyczynowego uprawiania sportu, ale obejmuje też swoim oddziaływaniem szeroką grupę dzieci i młodzieży, która chce grać w piłkę na poziomie amatorskim. Program zakłada także takie działania jak szkolenia dla trenerów, zakup sprzętu treningowego i sportowego, wspólne wyjazdy na obozy, stypendia sportowe zarówno dla najzdolniejszych zawodników.

mp / czecho.pl

źródło: Grupa Lotos

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.