Sport

  • 25 września 2021
  • 26 września 2021
  • wyświetleń: 8146

Grzegorz Kotowicz nowym prezesem Polskiego Związku Kajakowego

Podczas walnego zgromadzenia sprawozdawczo-wyborczego członków Polskiego Związku Kajakowego czechowiczanin Grzegorz Kotowicz został wybrany prezesem PZKaj.

Grzegorz Kotowicz nowym prezesem Polskiego Związku Kajakowego
Grzegorz Kotowicz nowym prezesem Polskiego Związku Kajakowego · fot. Polski Związek Kajakowy


Walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze członków Polskiego Związku Kajakowego odbyło się w sobotę, 25 września w Warszawie. Grzegorz Kotowicz został wybrany na prezesa PZKaj w drugiej turze głosowania, zdobywając 151 głosów. Jego kontrkandydat, Józef Bejnarowicz, uzyskał 97 głosów. Czechowiczanin funkcję prezesa PZKaj będzie pełnił przez kolejne 4 lata.

Loading...


Grzegorz Kotowicz urodził się w 1973 roku w Czechowicach-Dziedzicach. Z zawodu jest nauczycielem wychowania fizycznego. Jest medalistą mistrzostw świata, mistrzem Europy, trzykrotnym olimpijczykiem (1992, 1996, 2000) oraz brązowym medalistą olimpijskim z Barcelony (1992) i Sydney (2000). Największe sukcesy odniósł ze swoim przyjacielem Dariuszem Białkowskim. Karierę zawodniczą zakończył w 2011 roku.

G. Kotowicz kandydatem na prezesa Polskiego Związku Kajakowego
Grzegorz Kotowicz nowym prezesem Polskiego Związku Kajakowego · fot. Polski Komitet Olimpijski


Po zakończeniu kariery sportowej został dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. W 2014 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej uzyskał mandat radnego powiatu bielskiego. W 2015 roku był członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi. W tym samym roku bez powodzenia kandydował do Sejmu. W 2018 utrzymał mandat radnego powiatu na kolejną kadencję. Obecnie jest również dyrektorem Administracji Zasobów Komunalnych w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.