Sport

  • 28 listopada 2021
  • wyświetleń: 4226

Gratulacje od władz powiatu bielskiego dla Justyny Iskrzyckiej

W czwartek, 25 listopada, przed rozpoczęciem obrad sesyjnych, starosta bielski Andrzej Płonka i przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski uroczyście złożyli gratulacje mieszkance powiatu bielskiego Justynie Iskrzyckiej, kajakarce, medalistce w mistrzostwach świata i Europy, a przede wszystkim olimpijce, która w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zdobyła brązowy medal.

Gratulacje od władz powiatu bielskiego dla Justyny Iskrzyckiej
Gratulacje od władz powiatu bielskiego dla Justyny Iskrzyckiej · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


- Bardzo wielu ludzi uprawia sport, ale bardzo niewielu może pojechać na Igrzyska Olimpijskie i stanąć na olimpijskiej arenie, a już zupełnie nieliczni i tylko Ci najlepsi stają na olimpijskim podium. Tym bardziej jesteśmy dumni, że mieszkanka powiatu bielskiego na Letniej Olimpiadzie w Tokio zdobyła brązowy medal. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszego powiatu oraz kraju - mówił starosta bielski Andrzej Płonka. - Cieszę się , że jestem tu znowu. Na tej sali jako uczennica byłam nagradzana przez starostę bielskiego i otrzymywałam wyróżnienia - podsumował.

Justyna również uroczyście przecięła wstęgę na swoim portrecie, który dodano do galerii portretów olimpijczyków powiatu bielskiego w sali sesyjnej Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Gratulacje od władz powiatu bielskiego dla Justyny Iskrzyckiej
Gratulacje od władz powiatu bielskiego dla Justyny Iskrzyckiej · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Justyna Iskrzycka urodziła się i mieszka w Dankowicach. Karierę sportową rozpoczęła w Górniku Czechowice-Dziedzice, pod opieką trenera Edwarda Apela. Następnie została zawodniczką AZS-AWF Katowice. Jej pierwszym sukcesem na arenie międzynarodowej był złoty medal mistrzostw Europy juniorów w konkurencji K-2 1000 metrów w 2014 (razem z Anną Puławską). Na mistrzostwach świata seniorek wywalczyła brązowy medal w 2017 w konkurencji K-2 1000 metrów, razem z Pauliną Paszek, srebrny medal w 2018 w konkurencji K-2 1000 metrów z Pauliną Paszek. W 2019 roku zdobyła srebrny medal w konkurencji K-1 1000 metrów i razem z Pauliną Paszek została mistrzynią Europy seniorek w konkurencji K-2 1000 metrów. W igrzyskach olimpijskich w Tokio wystąpiła w konkurencji K-1 500, gdzie zajęła 3. miejsce w finale B (11. miejsce w klasyfikacji końcowej) oraz w konkurencji K-4 500 metrów, gdzie zdobyła brązowy medal, z Karoliną Nają, Anną Puławską Heleną Wiśniewską.

W sierpniu tego roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.