czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 1 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1046

Polska Liga Squasha w Śląskim Centrum Tenisa!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj

W sobotę, 4 grudnia rozpoczynają się ogólnopolskie rozgrywki Polskiej Ligi Squasha. Celem drużyn występujących w danym regionie jest awans do Drużynowych Mistrzostw Polski 2022 oraz do wyższych dywizji.

Polska Liga Squasha w Śląskim Centrum Tenisa · fot. Śląskie Centrum Tenisa


Śląskie Centrum Tenisa w Pszczynie to klub posiadający tylko dwa korty i pięć drużyn, które biorą udział w rozgrywkach.

- Tak tak, właśnie jesteśmy duuużym klubem w małym mieście. Nasz klub zrzesza grono wspaniałych ludzi oraz wielu sympatyków sportów rakietowych. Jak i tych młodszych tak i starszych - mówi koordynator strefy squasha - Maria Jarzembowska.

- Squash w Pszczynie rośnie w siłę, oprócz tego, że zarządzam strefą squasha jestem również trenerką. Moim celem jest promowanie squasha oraz zarażenie pasją do squasha jak najwięcej osób i właśnie w ten sposób udało się utworzyć aż pięć wspaniałych drużyn na tegoroczne rozgrywki. Oczywiście bez wsparcia prezesów klubu pana Wojtka Pękały i pani Renaty Pękały nie byłoby to możliwe.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski zagrają nasze Juniorki SCT Junior Squash Team Pszczyna, które w całym woj. Śląskim są jedyną drużyną dziewczęcą, która zgłosiła się do rozgrywek co powoduje bezpośredni awans do DMPJ 2022.

Kolejne trzy drużyny , które powalczą o awans do DMP to SCT Squash Team Pszczyna w której szeregach znlazł się 90 zawodnik ogólnoświatowego rankingu squasha PSA Jakub Solnicky, tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Czech oraz wielu świetnych polskich graczy.

- Tak w drużynie , która zagra w pierwszej dywizji zagra niesamowicie uzdolniony zawodnik z Czech Jakub Solnicky, który pomoże naszym chłopakom zdobyć wytyczony cel na ten sezon. Ale oprócz Jakuba zagra w drużynie Marek Dobry, nasz klubowy tener oraz świetny gracz, Robert Olejniczak jeden z lepszych trenerów i graczy na Śląsku, Grzegorz Przybysz świetny gracz, w zeszłym sezonie 8 rakieta w Polsce. Fantastyczni gracze tacy jak Michał Pilch, Przemysław Dróżdż czy też Mateusz Świerzyński i Damian Szuła.

Dwie drużyny damskie ponownie powalczą o awans bezpośredni do Drużynowych Mistrzostw Polski. SCT Ladies Squash Team Pszczyna oraz SCT Ladies Squash Team Pszczyna W2

- W zeszłym sezonie obydwie drużyny damskie zagrały w Drużynowych Mistrzostwach Polski z rewelacyjnym wynikiem , zajęłyśmy 8 i 10 miejsce, a więc obie drużyny znalazły się w TOP 10 w Polsce. Na ten sezon mamy postawione cele, a pierwszy z nich to bezpośredni awans do DMP- mówi pani Maria.

W trzeciej dywizji zagra SCT Squash Team Pszczyna M2. Panowie będą walczyć o awans do drugiej dywizji. W tym sezonie zostali wzmocnieni o paru zawodników a więc liczymy na to, że uda im się osiągnąć cel.

- Jeżeli chcecie zobaczyć squasha na poziomie rozgrywek ogólnopolskich , to zapraszamy na pierwszą kolejkę trzeciej dywizji męskiej która obędzie się w naszym klubie w sobotę 4.12. start o godz. 9.00. Oczywiście trzymajcie kciuki, aby wszystkie drużyny wypadły jak najlepiej! Do zobaczenia na korcie! - dodaje.ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SCT, Śląskie Centrum Tenisa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj