czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 28 września 2007
  • wyświetleń: 1314

Najlepsza przestrzeń publiczna ...

Gmina Czechowice-Dziedzice zgłosiła dwie propozycje do organizowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego". To konkurs na najlepsze w województwie śląskim architektoniczne i urbanistyczne realizacje o charakterze publicznym. Naszymi propozycjami są - sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz zajezdnia autobusowa PKM.

- W roku bieżącym zmieniono formułę konkursu i po raz pierwszy organizatorzy dopuścili możliwość zgłaszania obiektów kubaturowych, a nie tylko przestrzeni publicznej. Nasz gmina postanowiła skorzystać z tej okazji i zgłosić dwa obiekty, oba są ciekawe architektonicznie i estetycznie wykonane – powiedziała naczelnik Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego - Dorota Wróbel. - W roku 2004 zgłosiliśmy deptak w ul. J. Słowackiego, myślę, że w roku przyszłym zgłosimy naszą największą obecnie budowę - kryty basen na MOSiR.

Celem konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego" jest promocja najlepszych realizacji kształtujących przestrzeń publiczną województwa oraz nagrodzenie gmin i projektantów dbających o wysoki poziom architektury i przestrzeni publicznych.
W roku bieżącym Jury Konkursowe – składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej oceniać będzie 35 zgłoszonych propozycji.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 9 października br. i będzie wydarzeniem rozpoczynającym tegoroczne Śląskie Dni Architektury.

Zapraszamy do zapoznania się z realizacjami zgłoszonymi do konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2007” na stronie: www.silesia-region.pl/npp/2007/pokaz.php

Zapraszamy również do głosowania w internetowym plebiscycie na najpopularniejszy obiekt tegorocznej edycji. Głos można oddać na stronie silesia-region.pl/npp/2007/vote.php

Jak podaje organizator konkursu, wśród głosujących osób zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe, a projekt, który otrzyma największą liczbę punktów, zdobędzie Nagrodę Internatów.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.