Sport

  • 30 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2269

Hat-trick daje MRKS-owi wygraną w kolejnym sparingu

Trzeci-test mecz podopieczni Wojciecha Białka rozegrali ponownie na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR, gdzie tym razem swoją aktualną dyspozycję sprawdzili na tle 4. siły IV ligi małopolskiej (gr. zachodniej) - drużyny Beskidu Andrychów.

Hat-trick daje MRKS-owi wygraną w kolejnym sparingu
Hat-trick daje MRKS-owi wygraną w kolejnym sparingu · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice


W sobotnim sparingu w szeregach MRKS-u bez wątpienia na pierwszy plan wysunęła się postawa Michała Czernka, który zdobył dla gospodarzy wszystkie gole, notując jednocześnie swojego hat-tricka. W 7. minucie pomocnik czechowiczan skutecznie spożytkował asystę Bartłomieja Lorenca z lewej strony, w 20. minucie popisał się dosyć niecodziennym "centrostrzałem", po którym piłka odbiła się od słupka i znalazła się w siatce, wreszcie w 60. minucie po zagraniu Jakuba Raszki efektownie "przymierzył" on z narożnika pola karnego w górny róg bramki bezradnego golkipera rywali.

Ofensywne akcenty gości to skutecznie sfinalizowana kontra w 19. minucie, oraz wykorzystany rzut karny w 81. minucie, kiedy to przewinienia w obrębie "szesnastki" dopuścił się Marcin Mizia, wobec czego spotkanie zakończyło się zwycięstwem MRKS-u 3:2 (2:1).

W następnej grze kontrolnej rywalem czechowickiego zespołu będzie Gwarek Ornontowice, który po rundzie jesiennej plasuje się na 11. lokacie w tabeli IV ligi śląskiej, gr.I. Ten pojedynek testowy na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR rozpocznie się w sobotę - 5 lutego o godzinie 12:00.

Sparing nr 3: Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią, ul. Legionów 145 /29 stycznia 2022r., godz.11:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice - KS Beskid Andrychów 3:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Czernek (7 min.), 1:1 (19 min.), 2:1 Czernek (20 min.), 3:1 Czernek (60 min.), 3:2 (81 min. - z karnego )

MRKS: Świerczek - Lorenc, Padło, Zajączkowski, testowany zawodnik I, Przemyk, Szędzielarz, Mizera, Czernek, testowany zawodnik II, testowany zawodnik III oraz testowany bramkarz - Wandzel, Kania, Raszka, Kozioł, Mizia, Peral, dwóch testowanych zawodników
Trener: Wojciech Białek

mp / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.