czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 16 lutego 2022
  • 17 lutego 2022
  • wyświetleń: 2968

Mecze IV ligi pojawią się na YouTubie? Jest taka szansa

Już wkrótce skróty meczów IV ligi pojawią się na YouTubie? Rozmawiano o tym podczas spotkania przedstawicieli klubów grających w IV lidze z Prezesem Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henrykiem Kulą. Wziął w nim udział także prezes MRKS Czechowice-Dziedzice, Krzysztof Adamiec.

Prezes MRKS Czechowice-Dziedzice podczas spotkania
Prezes MRKS Czechowice-Dziedzice podczas spotkania · fot. Śląski Związek Piłki Nożnej


Na niespełna miesiąc przed zaplanowaną na 12 marca inauguracją rundy wiosennej sternik śląskiego futbolu przedstawił działaczom nowe pomysły na promocję i rozwój marketingowy najwyższej ligi w naszym regionie.

- Mam taki pomysł, żeby mecze w IV lidze były nakręcane i żeby do poniedziałku znalazły się na naszej platformie - powiedział Henryk Kula. - Albo w formie skrótu, który nam prześlecie, albo jako nagranie całego meczu, z którego my wybierzemy sobie bramki i po przygotowaniu przez Danutę Drabik, która ma 22 lata doświadczenia w pracy w telewizji, w środę do wieczora chcielibyśmy to zamieścić w formie magazynu na naszym YouTube oraz na stronie internetowej. Marzy mi się, żebyśmy na platformie mogli sobie oglądać całe mecze, a w magazynie najciekawsze momenty. To wszystko zależy od tego ilu się uda pozyskać sponsorów. Na razie zaczynamy. Dlatego kupiliśmy kamery, które dostajecie, żeby ruszyć z projektem. Nikogo nie zmuszamy. Dajemy narzędzia i prosimy o współpracę dla dobra wspólnego i rozwoju śląskiej piłki. Ponadto od przedstawicieli marki Kappa dostajecie po pięć piłek od Związku, a szóstą od firmy Kappa w formie reklamy. Każda z nich warta ponad 500 złotych - dodał.

O projekcie magazynu piłkarskiego i planowanych w rundzie wiosennej transmisjach z IV-ligowych meczów kolejki oraz korzyściach dla klubów opowiedziała Danuta Drabik, zapraszając osoby, które będą w klubach odpowiadały za nagrania na spotkanie 22 lutego.

O swoich doświadczeniach z realizowania transmisji spotkań IV-ligowych opowiedział Prezes Unii Kosztowy Jacek Konowalski. Dyrektor Polonii Łaziska Robert Janecki upewnił się, że projekt ma ruszyć od pierwszej kolejki rundy wiosennej, a Sekretarz Gwarka Ornontowice Łukasz Nieużyła zaproponował, żeby nagrywane przez kluby mecze w całości umieszczać na przygotowaną przez platformę Śląski Związek Piłki Nożnej, jako materiały szkoleniowy dla trenerów. Na kwestie techniczne dostarczania materiałów nagranych przez klub do Śląskiego Związku Piłki Nożnej zwrócił uwagę Wiceprezes Rozwoju Katowice Marcin Nowak, a Prezes MRKS-u Czechowice-Dziedzice Krzysztof Adamiec między innymi podchwycił myśl o rozdzieleniu piłki zawodowej od amatorskiej i dodał, że stworzenie I Ligi Śląskiej, z której mistrz awansowałby do III ligi centralnej podniosłoby marketingowo i reklamowo, co ważne dla sponsorów, markę obecnych rozgrywek IV ligi.

- Wielkie podziękowania dla Śląskiego Związku Piłki Nożnej za to, że mamy okazję się tutaj pojawić z takim projektem - zapewnił Michał Wójcik reprezentujący markę Kappa w Polsce. - Projektem bardzo, bardzo ciekawym, bo pierwszy raz w historii Związku pojawia się własna piłka z logotypem związku, a oparta na modelu naszej topowej piłki, którą gra włoska Serie B. Posiada atest FIFA Approved więc wierzę, że te sześć egzemplarzy to początek naszej współpracy, którą kontynuował będzie nasz dystrybutor na województwo śląskie Jacek Rzepa. Ustaliliśmy z Prezesem Kulą specjalną dedykowana cenę, żeby jeszcze w jak najlepszych warunkach cenowych ta piłka mogła trafić do klubów - stwierdził Wójcik.

- Zachęcam do współpracy - dodał Jacek Rzepa. - Hurtownia mieści się w Tychach. Działamy od 1993 roku. Możemy zaproponować 40-procentowy rabat na wszystkie produkty Kappa i chcielibyśmy dodatkowo wesprzeć pomysł magazynu prezentującego najlepsze akcje i bramki z IV-ligowych boisk dodatkowymi nagrodami typu dla najlepszego strzelca miesiąca, autora najefektowniejszej bramki czy obrony kolejki. Czy to będzie w formie vouchera na zakup sprzętu, czy konkretnej nagrody, to już kwestia do ustalenia, ale jesteśmy otwarci i chcielibyśmy od siebie także coś do tego projektu dołożyć - zachęcał Rzepa.

Warto dodać, że skróty i transmisje niektórych meczów MRKS Czechowice-Dziedzice są już dostępne na YouTubie, między innymi poprzez klubowy profil klubu, który dostępny jest tutaj.

mp / czecho.pl
źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.