czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 20 października 2007
  • wyświetleń: 2746

Nowe boisko sportowe w Ligocie

W dniu 15 października burmistrz Marian Błachut oraz przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kwaśny, przecinając wstęgę, dokonali uroczystego otwarcia boiska sportowego przy Zespole Szkół w Ligocie.

Przy bramie boiska zebrała się cała szkolna społeczność oraz zaproszeni goście m.in. burmistrz, jego zastępca Jacek Puchała, radni Rady Miejskiej – Stanisław Kopeć, Jerzy Sosna, Stanisław Wojciech, Bolesław Jonkisz, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych – Andrzej Kamiński, przedstawiciel kuratorium – Zofia Kasza, sołtys Ligoty Stanisław Słowik, prezes OSP Ligota - Henryk Hess, a także projektant obiektu – Krystyna Dobrowolska. Poświęcenia dokonał ks. proboszcz Jan Błotko, a zaszczyt otwarcia bramy przypadł uczniom gimnazjum - Patrykowi Wiewiórze z III klasy sportowej oraz Karolinie Kłaptocz z II klasy sportowej.

- Mam nadzieję, że to boisko będzie miejscem sportowej rywalizacji, że wyrośnie tu wielu mistrzów – powiedział burmistrz Marian Błachut, przekazując młodym sportowcom klucze do bramy boiska.

Dyrektor szkoły Bożena Dyrda oprowadziła gości po nowym obiekcie, na który składa się boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią z trawy syntetycznej, bieżnia okólna z nawierzchnią mineralną, boisko do siatkówki nawierzchnią mineralną, rozbieżnia do skoku w dal nawierzchnią mineralną, rozbieżnia do skoku wzwyż nawierzchnią mineralną, rzutnia kul. Całość terenu jest ogrodzona. Koszt inwestycji, to 1 080 297,50 zł. Budowa rozpoczęła się w styczniu a zakończyła się w sierpniu br. Wykonawcą była firma Dromot s.j. z Pszczyny.

- Nie bez powodu właśnie w Ligocie powstało boisko sportowe – powiedziała podczas uroczystej akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej dyrektor Bożena Dyrda. – Myśmy sobie po prostu na nie zasłużyli, a ściślej nasi uczniowie. To oni przez osiem lat zdobywali zaszczytne tytuły, reprezentując szkołę i gminę we współzawodnictwie sportowym na szczeblu powiatu, rejonu, województwa i kraju. To nasi uczniowie kilkakrotnie zajęli I miejsce w tenisie stołowym w powiecie, II miejsce w zawodach rejonowych w piłce ręcznej, III miejsce w finale wojewódzkim tenisa stołowego. To oni byli mistrzami śląska wśród gimnazjów w tej dyscyplinie. To nasza drużyna gimnazjum zdobyła III miejsce w finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w tenisie stołowym. W ubiegłym roku szkolnym we współzawodnictwie sportowym w powiecie bielskim gimnazjum w Ligocie zajęło na 28 szkół, I miejsce, a uczniowie szkoły podstawowej, spośród43 szkół, II miejsce. Przy szkole działa UKS, który już w drugim roku swojej działalności zdobył IX miejsce w finale Mistrzostw Polski UKS, to tutaj organizowane jest rokrocznie Grand Prix w tenisie stołowym. Organizowaliśmy także Turniej Narodów w tenisie stołowym z udziałem klubów z Czech i Słowacji. Myślę, że osiągnięcia te potwierdzają słuszną decyzję władz miasta o budowie boiska przy naszej szkole – dodała pani dyrektor.

UM Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.