czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 12 lipca 2022
  • 17 lipca 2022
  • wyświetleń: 1289

Gwiazdy światowego tenisa na kortach BKT już w ten weekend!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Advantage" podaj

Za nami:

W niedzielę, 17 lipca na kortach BKT Advantage przy ulicy Ceramicznej 20 w Bielsku-Białej będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie! W ramach 4. kolejki LOTTO Super Ligi klub z naszego miasta podejmie u siebie zespół reprezentujący barwy Park Tenisowy Olimpia z Poznania.

Katarzyna Kawa
Katarzyna Kawa · fot. Materiały prasowe


W drużynie gospodarzy będziemy mieli okazję podziwiać gwiazdy tenisa światowego formatu, znane dotychczas kibicom tylko z ekranów telewizorów. Pewny jest występ jednej z bardziej utytułowanych polskich tenisistek - Katarzyny Kawy, obecnie 132. rakiety w kobiecym tenisie, która jeszcze przed dwoma tygodniami rywalizowała na londyńskiej trawie. Ponadto w Bielsku-Białej będzie można zobaczyć wschodzącą gwiazdę czeskiego tenisa - osiemnastoletnią Lindę Noskową, triumfatorkę ubiegłorocznego juniorskiego Roland Garrosa, obecnie sklasyfikowaną na 112. miejscu w rankingu WTA. Linda w miniony weekend wygrała zawodowy turniej w Niemczech z pulą nagród 100 tys. dolarów. Nie jest także wykluczony występ rewelacji ostatnich tygodni, wychowanki BKT Advantage Mai Chwalińskiej, która była objawieniem tegorocznego Wimbledonu! W drużynie z Poznania największą gwiazdą jest z pewnością syn legendarnego Bjorn Borga Leo Borg.

Katarzyna Kawa, Maja Chwalinska, Zdenek Kolar oraz David Poljak
Katarzyna Kawa, Maja Chwalinska, Zdenek Kolar oraz David Poljak · fot. Materiały prasowe


LOTTO Super to nowatorski projekt w historii polskiego tenisa. To również unikatowa formuła rozgrywek tenisowych, której dynamika pozwoli odkryć emocje, jakich jeszcze ta dyscyplina nie oferowała. Rywalizacja najlepszych polskich klubów o tytuł Mistrza Polski rozpoczęła się 29 maja i w rundzie zasadniczej potrwa do 14 sierpnia. Faza ta wyłoni 4 najlepsze kluby, które w grudniu rywalizować będą w turnieju FINAL FOUR o historyczny, pierwszy tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W rozgrywkach występuje czołówka polskich tenisistów, ale również spora grupa zawodników zagranicznych, wśród których są gracze zajmujący czołowe miejsca w światowych rankingach. BKT Advantage zaliczany jest przez ekspertów do grona ścisłych faworytów całej imprezy.
Zapraszamy!

Niedziela 17.07.2022
Początek godzina 10.00
Ul. Ceramiczna 20
Bielsko-Biała Park Rosta

Beskidzki Klub Tenisowy "Advantage" Bielsko-Biała


Beskidzki Klub Tenisowy "Advantage" Bielsko-Biała

43-346 Bielsko-Biała
ul. Ceramiczna 20

tel. (33) 810-30-55
kom. 792707074
kom. 501307154mp / czecho.pl
źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Advantage

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Advantage" podaj