czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 22 lipca 2022
  • wyświetleń: 3926

Zmarł Bogusław Waleczek, zasłużony piłkarz i działacz MRKS

W wieku 74. lat zmarł Bogusław Waleczek. Większość swojego życia poświęcił klubowi MRKS (RKS) Czechowice-Dziedzice - najpierw jako jego zawodnik, a później jako działacz.

Bogusław Waleczek
Bogusław Waleczek · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice


- Najwierniejszy z wiernych, człowiek którego serce miało czarno-czerwone barwy. W takiej chwili o kimś, kto większość swojego życia poświęcił swojemu ukochanemu RKS-owi trudno, gdy czuje się żal i smutek, napisać coś sensownego, aby to nie było to banalne i nie uraziło pamięci o Nim. Bogusław Waleczek był nie tylko doskonałym zawodnikiem (debiut w młodzieżowej reprezentacji Polski przeciwko ZSRR, testy w Legii Warszawa i gra w Odrze Wodzisław, oraz lata spędzone w RKS-ie), ale również wieloletnim Prezesem i członkiem Zarządu dzisiejszego MRKS Czechowice-Dziedzice - wspomina zmarłego MRKS Czechowice-Dziedzice.

- Wracają wspomnienia ostatniego spotkania, na którym Prezes Krzysztof Adamiec miał zaszczyt i ogromną przyjemność wręczyć Mu koszulkę jubileuszową z okazji 100-lecia klubu, widząc ten uśmiech, a jednocześnie troskę o dzisiejsze losy i wyniki klubu. Sektor "niebo" przyjmuje Go dzisiaj do swojego grona, a klub mimo smutku zyskuje po tamtej stronie wiernego kibica, który nigdy nie przestanie wierzyć w sukces w każdym meczu. Drogi Bogusiu! Wiemy, że mimo tego, iż było cierpienie, ból i nadludzki wysiłek, schodzisz z boiska zwanego życiem z podniesioną głową przy ogromnych brawach całej społeczności MRKS Czechowice-Dziedzice, która serdecznie dziękuje za wszystko co oddałeś dla nas, dla zawodników, dla działaczy i dla kibiców. Spoczywaj w Pokoju! - dodał czechowicki klub.

Zarząd klubu, zawodnicy i sztab trenerski złożyli serdeczne wyrazy współczucia dla żony, syna, córki, synowej i ukochanych wnuków, a także całej rodziny. Msza żałobna w intencji Śp. Bogusława Waleczka odprawiona zostanie w sobotę, 23 lipca o godzinie 12.00 w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli, po czym zmarły zostanie pochowany na cmentarzu przy parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Dziedzicach.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.