• 5 sierpnia 2022
  • 8 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 8429

Kajakarka Justyna Iskrzycka czwarta na Mistrzostwach Świata!

W kanadyjskim Halifax odbyły się Mistrzostwa Świata w sprincie kajakowym. Wzięła w nich udział Justyna Iskrzycka, brązowa medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a także Wiktor Leszczyński, zawodnik MKS Czechowice-Dziedzice. Justyna w niedzielnych finałach zajęła 4. miejsce! Czechowiczanin swoje zmagania w ostatnim dniu finałów zakończył na 6. miejscu. W sobotę uplasował się na 5. pozycji. Gratulujemy!

Justyna Iskrzycka podczas Mistrzostw Świata w sprincie kajakowym - 4.08.2022
Justyna Iskrzycka podczas Mistrzostw Świata w sprincie kajakowym - 4.08.2022 · fot. YouTube / PlanetCanoe

Justyna Iskrzycka w czwartkowym półfinale finiszowała z trzecim czasem (4:15.81), dzięki czemu zakwalifikowała się do finału!

Justyna Iskrzycka podczas Mistrzostw Świata w sprincie kajakowym - 4.08.2022 · fot. Facebook / Polski Związek Kajakowy

W niedzielę w kategorii K1 Women 1000 Justyna zajęła 4 miejsce! Niewiele brakowało do medalu. Gratulujemy!

iskrzycka

Na Mistrzostwach Świata w kanadyjskim Halifax startował także Wiktor Leszczyński, zawodnik MKS Czechowice-Dziedzice. Kajakarz w osadzie z Filipem Weckwertem awansował do finału A w konkurencji K2 1000. W piątek, 5 sierpnia, Leszczyński powalczył o wejście do finału w konkurencji K1 500. Uplasował się na trzeciej pozycji z czasem 1:42.87. W sobotnich finałach w kategorii K1 men 500 zajął 5. miejsce.

Loading...

W niedzielę startował ponownie w finałowych zmaganiach w kategorii K2 Men 1000 i wraz z Filipem Weckwertem uplasował się na 6. pozycji!

leszczyński

Transmisje z Mistrzostw Świata w sprincie kajakowym w kanadyjskim Halifax dostępne są na kanale "Planet Canoe" na YouTubie.