Sport

  • 28 sierpnia 2022
  • 6 września 2022
  • wyświetleń: 12961

[FOTO] Działo się na Kopalnioku! Za nami regaty i akcja społeczna

Przystań Kajakowa im. Ewalda Janusza w Czechowicach-Dziedzicach gościła w niedzielę 4 września młodych uczestników ogólnopolskiej akcji "Aktywna Polska w kajaku". Wydarzenie było okazją do spotkania z Justyną Iskrzycką, medalistką olimpijską w kajakarstwie, która gratulowała dzieciom i młodzieży zapału do uprawiania sportów wodnych.

Akcja "Aktywna Polska w kajaku" i regaty "Czechowice Cup" na Kopalnioku - 4.09.2022 · fot. Materiały organizatora


Czechowicki "Kopalniok" wypełnił się w niedzielę 4 września kajakami, w nich zasiadły dzieci z różnych kategorii wiekowych, które z dużym zapałem pokonywały przygotowany dystans. Inną z konkurencji zaliczanych i odnotowywanych na specjalnych identyfikatorach było aktywne przemierzanie danego odcinka na SUP-ach.

W strefach na lądzie także działo się wiele ciekawego. Zainteresowanie wzbudzały trickboardy, na których uczestnicy eventu mieli za zadanie utrzymać równowagę w wyznaczonym czasie, oraz ergometry kajakowe dla szlifowania umiejętności w wiosłowaniu "na sucho". Najmłodsi skorzystali z możliwości przepłynięcia kajakiem turystycznym pod nadzorem instruktora, a duże emocje wzbudzały widowiskowe wyścigi smoczych łodzi.

Młodym adeptom kajakarstwa, także tym uczestniczącym w pierwszą niedzielę września w regatach "Czechowice Cup", z bliska przyglądała się Justyna Iskrzycka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jej obecność o tyle nie była przypadkowa, że na popularnym "Kopalnioku" sama zdobywała przed laty swoje kajakarskie szlify. To z rąk utytułowanej zawodniczki okolicznościowe medale otrzymywali zadowoleni uczestnicy akcji "Aktywna Polska w kajaku", jak również najlepsi w poszczególnych kategoriach dorocznych regat, w tym triumfujący w klasyfikacji klubowej podopieczni Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice.

Akcja "Aktywna Polska w kajaku" i regaty "Czechowice Cup" na Kopalnioku - 4.09.2022 · fot. Facebook / MKS Czechowice-Dziedzice Kajaki


- To bardzo budujące widzieć, jak moja ukochana dyscyplina się rozwija. To także dzięki tego rodzaju wydarzeniom popularyzującym kajakarstwo. Dzieciaki chcą wyjść na zewnątrz i spędzać czas aktywnie, trzeba ich jednak do tego zachęcać - podkreśla Justyna Iskrzycka.

Organizacji projektu "Aktywna Polska w kajaku", zainaugurowanego końcem sierpnia w Tychach, podjęło się Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej "Flow" przy ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym, klubami funkcjonującymi w danym miejscu wydarzenia oraz partnerskim udziałem Polskiej Grupy Energetycznej, Caroliny Toyoty Bielsko i Talmet. Wsparcia finansowego dla zawodów udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szczegóły dostępne są na dedykowanej stronie internetowej - http://www.polskawkajaku.pl.

- Zgodnie z założeniami przyjętymi dla projektu "Aktywna Polska w kajaku", wspieranego finansowo przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz z towarzyszącym mu patronatem Polskiego Związku Kajakowego, wydarzenie przyczyniło się do popularyzacji sportów wodnych uprawianych w sposób bezpieczny, ale także propagowania aktywnego i prozdrowotnego spędzania czasu wśród młodego pokolenia z wykorzystaniem nowoczesnej infrastruktury sportowej - informują organizatorzy niedzielnego wydarzenia.

Loading...

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.