• 5 września 2022
  • 6 września 2022
  • wyświetleń: 2320

[FOTO] Rotuz remisuje z Międzyrzeczem. Podział punktów w derbach

Derbowy mecz pomiędzy beniaminkami ligi okręgowej - Rotuzem Bronów i KS Międzyrzecze - zakończył się remisem 2:2. Mimo to obie ekipy mogą czuć niedosyt z wyniku, ponieważ każda z drużyn miała szansę zdobyć w tym meczu komplet punktów.

Rotuz Bronów vs KS Międzyrzecze 2:2 - 3.09.2022 · fot. UKS Rotuz Bronów

Faworytem meczu był oczywiście zespół przyjezdnych z Międzyrzecza - wiadomo jakim dysponują potencjałem kadrowym i ekonomicznym. Okazało się jednak, że indywidualności i doświadczenie w wyższych ligach nie gwarantują, że rywal się przestraszy i odda komplet punktów bez walki...

A już na pewno nie taki rywal jak Rotuz Bronów. To zawodnicy z Bronowa pierwsi ruszyli z dużą determinacją do ataków, a ich pressing wyglądał bardzo imponująco. Efekt przyszedł już po kilku minutach gry. Feruga zamiast strzelać z rzutu wolnego, celnie dorzucił piłkę, którą w tempo przeciął Skęczek kierując wprost do bramki rywala. Już po kilku kolejnych minutach - po błyskotliwej akcji Adamczyka i celnym dośrodkowaniu na głowę Ferugi - piłka po raz drugi znalazła się w bramce Międzyrzecza.

Zdecydowanie nie takiego obrotu sprawy spodziewali się goście. Rotuz nie odpuszczał i konstruował kolejne akcje, tym razem już bez skutku w postaci gola. Międzyrzecze długo podnosiło się po dwóch dotkliwych ciosach, jednak w okolicach 30. minuty zaczął już stwarzać pierwsze sytuacje bramkowe, a w 37. minucie po atomowym uderzeniu z dystansu piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Rotuza. Od tego momentu mecz zdecydowanie się wyrównał, lecz wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W drugiej części gry widowisko stało na równie wysokim poziomie. Rotuz nadal stwarzał sytuacje bramkowe, ale już z mniejszą intensywnością, bardziej koncentrując się na zabezpieczaniu własnej bramki. Zespół przyjezdnych natomiast z determinacją dążył do zdobycia gola wyrównującego, lecz futbolówka nie chciała wpaść do bramki Rotuza, bo albo dobrze prezentowała się defensywa Bronowian, albo świetnie interweniował w bramce Szkucik.

Gdy do ostatniego gwizdka w meczu został kwadrans gry, w dosyć kontrowersyjnych okolicznościach drugą żółtą kartkę obejrzał Pisarek, zawodnik Rotuza. Był to zdecydowanie impuls dla rywala, gdyż chwile później w wyniku niedbałego krycia w polu karnym, gracz Międzyrzecza zdobył głową bramkę wyrównującą. Dzięki temu ostatnie minuty oglądało się naprawdę z zapartym tchem. Międzyrzecze mając przewagę liczebną prowadziło grę, spychając Rotuza do defensywy. Obrona jednak radziła sobie całkiem dobrze, czasem pomagało szczęście, a dodatkowo Maciej Szkucik bronił jak w transie.

Rotuz nastawił się z uwagi na sytuację na "grę z kontry" i przy odrobinie precyzji lub szczęścia mogło to przynieść zwycięskiego gola. Gdy jednak zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego kończący mecz wynik nadal wynosił 2:2. Mecz ten był prawdziwą ucztą dla wszystkich kibiców, jednak wspomniany na początku niedosyt zapanował w obu drużynach...

Warto dodać że dzień później zmierzyły się ze sobą drugie drużyny sobotnich rywali. A wynik był identyczny jak w mieczu "jedynek", z tą różnica że tym razem to rezerwy Rotuza odrobiły dwubramkową stratę.

Rotuz Bronów vs KS Międzyrzecze 2:2 (2:1)