Sport

  • 2 października 2022
  • 3 października 2022
  • wyświetleń: 4208

Czechowiczanin z brązem Mistrzostw Świata w maratonie kajakowym

Czechowiczanin Mateusz Borgieł w osadzie z Mateuszem Zuchorą zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w maratonie kajakowym! Polacy startowali w w rywalizacji C2 na 26,2 km. Zawody rozgrywane były czwartku do niedzieli w portugalskim Ponte de Lima

Czechowiczanin z brązem Mistrzostw Świata w maratonie kajakowym
Czechowiczanin z brązem Mistrzostw Świata w maratonie kajakowym · fot. Polski Związek Kajakowy


W sumie podczas Mistrzostw Świata seniorów, młodzieżowców i juniorów w maratonie kajakowym reprezentanci Polski zdobyli trzy medale. Zadowolenia z występu podopiecznych nie ukrywał Mateusz Rynkiewicz, opiekun polskiej reprezentacji na MŚ w maratonie kajakowym w Ponte de Lima.

Czechowiczanin z brązem Mistrzostw Świata w maratonie kajakowym
Czechowiczanin z brązem Mistrzostw Świata w maratonie kajakowym · fot. Polski Związek Kajakowy


- Oczywiście, zawsze może być trochę lepiej, ale na trasie sytuacja różnie się układa. Czasami trzeba mieć nieco szczęścia, żeby stać koło odpowiedniej osoby lub nie zostać zablokowanym w najmniej spodziewanym momencie. Mateuszowi Borgiełowi niewiele brakowało indywidualnie do medalu. Pauliuna Grzelkiewicz osiągnęła dobry wynik, chociaż w przyszłości czeka ją dużo pracy. Z kolei Jarkowi Kajdankowi zabrakło doświadczenia, bo przy lepszym ustawieniu do pierwszej przenoski mógłby zabrać się z czołówką grupy, a zostając w jej środku, to nie był w stanie dogonić liderów. Jego piąta pozycja mocno cieszy, zwłaszcza że długo nie mieliśmy Polaka na najwyższych lokatach u kajakarzy. Jarek jest wytrzymały, potrafi się odnaleźć w wyścigu i to dobrze wróży na przyszłość - ocenia Rynkiewicz.

Czechowiczanin z brązem Mistrzostw Świata w sprincie kajakowym
Czechowiczanin z brązem Mistrzostw Świata w sprincie kajakowym · fot. YouTube / PlanetCanoe


W klasyfikacji medalowej MŚ w maratonie kajakowym w Ponte de Lima triumfowali Węgrzy (6 złotych - 8 srebrnych - 0 brązowych medali), którzy wyprzedzili Hiszpanów (6-4-5) i gospodarzy (3-1-3). Polacy z trzema krążkami uplasowali się na dziesiątej pozycji.

mp / czecho.pl

źródło: Polski Związek Kajakowy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.