Sport

  • 26 października 2022
  • wyświetleń: 1456

Jakie są szanse Polski na Mistrzostwach Świata 2022?

Materiał partnera:

Czy to będzie przełomowy dla biało-czerwonych Mundial? A może znów czeka nas scenariusz: mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor?

Reprezentacja Polski


Już 20 listopada 2022 roku rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Katar. Ten wyjątkowy, a zdaniem niektórych, także szokujący Mundial po raz pierwszy odbędzie się jesienią. Polscy kibice już teraz zastanawiają się, jak intensywny sezon oraz specyficzny, katarski klimat wpłynie na grę reprezentacji Polski. Czy to będzie przełomowy dla biało-czerwonych Mundial? A może znów czeka nas scenariusz: mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor? Sprawdź nasze analizy.

Reprezentacja Polski sprawi, że będziemy dumni?W środowisku pojawiają się różne głosy. Część kibiców liczy na widowiskowy i waleczny styl gry, a inni oczekują wyniku bez względu na to, jak będą się prezentować biało-czerwoni. Jedno jest jednak pewne: planem minimum wydaje się awans z grupy do fazy pucharowej. Nie będzie to jednak wcale łatwe, co pokazuje większość bukmacherów. Polacy nie są stawiani w roli faworyta fazy grupowej.

Przypomnijmy tylko, że reprezentacja Polski zagra w Grupie C. Znalazły się w niej także Arabia Saudyjska, Meksyk oraz Argentyna. Właśnie ostatnia reprezentacja, która nosi przydomek Albiceleste uważana jest za zdecydowanych faworytów. I absolutnie nikt się temu nie dziwi, bowiem Messi i spółka to triumfatorzy Copa America 2021, którzy od kilkudziesięciu meczów nie zaznali goryczy porażki.

Kto może zająć drugie miejsce, premiowane awansem do fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Katarze? Tutaj wymienia się Polskę i Meksyk, jako równorzędnych kandydatów. Co za tym idzie, kluczowe może okazać się spotkanie, zaplanowane już na pierwszą kolejkę fazy grupowej, kiedy zagramy właśnie z Meksykiem.

Arabia Saudyjska? Tej reprezentacji nikt nie daje większych szans, ale małą gwiazdkę należy postawić przy dwóch faktach. Przede wszystkim, katarski klimat może sprzyjać reprezentantom Arabii Saudyjskiej. Poza tym, Arabia Saudyjska już od dłuższego czasu trenuje w Katarze, podobnie jak gospodarze, co może być swego rodzaju handicapem przed meczami fazy grupowej Mistrzostw Świata.

Awans z grupy i co dalej?Ciekawostką jest fakt, że reprezentacja Polski po raz ostatni awansowała z grupy na Mistrzostwach Świata w 1986 roku, które były rozgrywane w... Meksyku. Teraz to z Meksykanami przyjdzie nam się prawdopodobnie bić o drugie miejsce, tuż za plecami Argentyńczyków.

Ostatnie Mistrzostwa Świata to dla nas seria porażek. W Rosji w fatalnym stylu odpadliśmy już w grupie, a do Brazylii i Republiki Południowej Afryki nawet się nie zakwalifikowaliśmy. Dlaczego teraz ma być inaczej?

W szeregach mamy Roberta Lewandowskiego, a więc najlepszego napastnika świata. Coraz lepiej gra Piotr Zieliński, a zdrowy Krystian Bielik może odpowiadać za skuteczną grę w środku pola. Na miarę oczekiwań bramki wreszcie broni Wojciech Szczęsny, a Jakub Kiwior wyrasta na nowego lidera linii defensywnej. Dołóżmy do tego, że Meksykanie nie mają w swoich szeregach wielkich postaci, jak Robert Lewandowski. Powinniśmy więc dać radę i wreszcie awansować do upragnionej fazy pucharowej.

A później? Możemy trafić chociażby na Francuzów czy Duńczyków. Wówczas powinniśmy być zadowoleni z dobrej gry Polaków, a wynik, choć dziwnie to brzmi, może być sprawą drugorzędną.

Niech to będą udane Mistrzostwa Świata w Katarze! Niech reprezentacja Polski wleje w nasze serca mnóstwo radości i powodów do dumy! To jasne, że nie zostaniemy Mistrzem Świata. Jednak awansując w dobrym stylu z grupy i gryząc trawę, biało-czerwoni mogą być tymi, dzięki którym poczujemy prawdziwą dumę!