czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 7 grudnia 2007
  • wyświetleń: 989

UKS na Festiwalu Sportów Wodnych

Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Międzyszkolna Kryta Pływalnia "Delfin" w Ustrzykach Dolnych organizują w dniach od 6 do 9 grudnia 2007 r. na terenie MKP "Delfin" IX Ogólnopolski Festiwal Sportów Wodnych. Do Ustrzyk pojechali zawodnicy UKS Set Kaniów.

Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich w ramach upowszechniania programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Sport Wszystkich Dzieci”, od dziewięciu lat organizuje zawody uczniowskich klubów sportowych pod nazwą ogólnopolskich festiwali sportów wodnych. Celem głównym jest upowszechnianie sportów wodnych i samego pływania jako podstawowej dyscypliny sportu kształtującej prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży. W zawodach uczestniczyć mogą zawodnicy i zawodniczki w kategorii juniorów młodszych rocznik 1991 - 1992 i młodzików 1993 - 1994.

Na festiwalach odbywają się zawody pływackie, turnieje kajak polo (piłki kajakowej) oraz piłki wodnej. Zawody przeplecione są pokazami ratownictwa wodnego, free style kajakowego i płetwonurkowania. Oprócz zawodników w pokazach mogą brać udział dzieci i młodzież z publiczności. Każdy może wsiąść do kajaka, holować „tonącego”, wykonać rzut kołem ratunkowym czy rzutką ratowniczą, zejść pod wodę z aparatem do oddychania dla płetwonurków. W zawodach uczestniczą najlepsze uks-y w kraju.

Kajak polo jest pierwszą jak do tej pory dyscypliną sportu, która rozwinęła się w oparciu o uczniowskie kluby sportowe. Od 1995 r. dzięki programowi UKFiT, UKFiS, MENiS a obecnie Ministerstwa Sportu i Turystyki zaopatrywania uks-ów w sprzęt do mini kajakarstwa możliwe było zaszczepienie jej na gruncie naszego kraju.

Największe osiągnięcia w kajak polo na arenie międzynarodowej:
Wicemistrzostwo świata w kategorii U-21 kobiet w 2002 roku w Essen
Wicemistrzostwo Europy w kategorii U-21 kobiet w 2005 w Madrycie
brązowy medal Mistrzostw Europy w Madrycie w kategorii U-21 mężczyzn

gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.