Sport

  • 7 listopada 2022
  • wyświetleń: 1821

Zmiennicy dają punkt, a Rotuz pokazuje, że gra do końca!

Mecz Rotuza Bronów z Dankowicami od początku zapowiadał się interesująco i zdecydowanie taki był. Mimo, że obie drużyny mogą czuć niedosyt, to jednak na pewno każdy szanuje ten jeden punkt.

Rotuz Bronów - Wisła Wielka - 23.10.2022
Zmiennicy dają punkt, a Rotuz pokazuje, że gra do końca! · fot. UKS Rotuz Bronów


Za nami mecz, który był wyrównany, a na zmianę grę prowadziły obie drużyny. W pierwszej połowie skuteczniejsze były Dankowice mimo, że to Rotuz miał dobre okazje po strzałach Pisarka i Dzidy. Zespół gości zdobył dwa gole w 6 minut, zaczynając w 19. minucie.

Rotuz jednak się nie poddał i zdołał zdobyć gola kontaktowego już minutę po drugiej bramce rywala. Dobrze tego dnia dysponowany Dzida "poszedł pazernie na piłkę" w zamieszaniu podbramkowym i mocnym strzałem ulokował ją w bramce rywala.

Po kolejnych 10 minutach to jednak znów przyjezdni cieszyli się z gola, który był wynikiem nieporozumień w szeregach bronowskiej defensywy. W pierwszej połowie nie wydarzyło się już nic ciekawego, Pasjonat szanował dobry wynik nie dopuszczając Rotuza pod własną bramkę, aż do gwizdka kończącego pierwszą połowę.

W drugiej części emocji znów nie zabrakło, zespół z Dankowic jednak nie zadowolił się dwubramkowym prowadzeniem. Stworzył kilka dobrych sytuacji, po jednej nawet piłka wpadła do bramki, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Wydaje się z dużym prawdopodobieństwem, że była to pomyłka...

Kibice przyjezdnych domagali się aż dwóch rzutów karnych na swoją korzyść. Za pierwszym razem sędzia nie był w stanie zobaczyć zagrania ręką Dzidy, jednak w drugim przypadku słusznie nie dał się nabrać na ewidentne nurkowanie gracza Pasjonata. W następnej sytuacji z kolei świetnie interweniował Miłkowski, ewidentnie broniąc drużynę przed utratą gola.

Mimo, że goście wyniku nie poprawili po tych sytuacjach, to trzeba było szybko reagować w szeregach gospodarzy i trener Kubica zrobił to jak należy. Na boisku zameldowali się Wronka i Zieliński - były to świetne zmiany. Od początku "skrzydła" Rotuza nabrały nowej energii. Po kilku minutach na boisku Wronka po szybkim rajdzie nabrał na zwód obrońcę i pewnym uderzeniem zdobył gola kontaktowego.

Końcówka meczu należała dla gospodarzy, Rotuz z nowymi siłami dążył do wyrównania w meczu. Sytuacji było sporo, jednak zawsze brakowało szczęścia lub precyzji. Dopiero w 87. minucie dobre podanie Adamczyka wykorzystał Zieliński zdobywając gola wyrównującego. Rotuz poczuł wiatr w żaglach i gdyby mecz trwał 5 minut dłużej - to była duża szansa na zdobycie gola dającego zwycięstwo. Tak się jednak nie stało, czasu zabrakło, a obie ekipy podzieliły się punktami i to cennymi dla obu stron.

Na zakończenie rundy jesiennej bielskiej B Klasy, okazałe zwycięstwo odniosły rezerwy Rotuza, pokonując na własnym obiekcie Słowian Łodygowice 6:2. 3 gole zdobył Szczelina A., 2 trafienia Gaszczyk i jedno Mecnarowski K. dzięki czemu druga ekipa Rotuza kończy rundę na 3 miejscu w tabeli.

UKS Rotuz Bronów vs LKS Pasjonat Dankowice 3:3 (1:3)
  • 19″ Adamus
  • 25′ Sadlok
  • 26′ Dzida
  • 33′ Cięciel
  • 76′ Wronka
  • 87′ Zieliński


Rotuz: Miłkowski, Strzelczyk (90′ Mencnarowski K.), Mencnarowski J., Zarychta, Cyroń, Pisarek (67′ Zieliński), Świerkot, Dzida (80′ Sosna), Feruga, Skęczek (67′ Wronka), Adamczyk

Pasjonat: Golik, Mańdok, Herman, Cięciel (67′ Brańka), Pietrzyk (87′ Łukasik), Szary, Balcarczyk, Sadlok, Koczur, Adamus, Herok

mp / czecho.pl

źródło: Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj