Sport

  • 20 listopada 2022
  • 14 grudnia 2022
  • wyświetleń: 7440

[FOTO] Motomikołaje wsparli dzieci z Domu Dziecka

Za nami pierwsze Czechowickie Motomikołaje! Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów, ale, jak sami przyznają, "odwaga kilku klubowiczów nas zaskoczyła".

Motomikołaje wsparli dzieci z Domu Dziecka - 11.12.2022 · fot. Jurczak Photography


Przypomnijmy, CKM, czyli Czechowicki Klub Motocyklowy zorganizował zbiórkę słodyczy, zabawek, artykułów szkolnych i chemii dla 36 wychowanków Domu Dziecka w Czechowicach-Dziedzicach. Prezenty zostały przekazane dzieciom 11 grudnia przez czechowickich mikołajów na motocyklach. Do zbiórki mógł dołączyć każdy z nas.

Pomóc można było na dwa sposoby. Pierwszym z nich była wpłata na zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Za wszystkie zebrane fundusze zostaną zakupione rzeczy, które są najbardziej potrzebne podopiecznym Domu Dziecka. Udało się zebrać 10 520 zł! - Niebawem spotykamy się w Domu Dziecka, aby omówić szczegóły dotyczące zakupów sprzętów za te pieniążki. Na bieżąco będziemy informować o tym co będziemy robić - poinformował Czechowicki Klub Motocyklistów.

Motomikołaje wsparli dzieci z Domu Dziecka - 11.12.2022
Motomikołaje wsparli dzieci z Domu Dziecka - 11.12.2022 · fot. Czechowicki Klub Motocyklowy


Do akcji włączyły się również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dwóch jednostek - OSP Czechowice oraz OSP Dziedzice. MDP OSP Czechowice zorganizowały zbiórkę artykułów szkolnych i słodyczy w remizie przy ul. Barlickiego 24 - odbyła się ona w sobotę, 26 listopada. Z kolei MDP OSP Dziedzice przeprowadziła taką samą zbiórkę w czwartek, 1 grudnia w strażnicy przy ulicy Strażackiej 1.

Finał akcji odbył się 11 grudnia. O godzinie 11.00 odbyło się spotkanie motocyklistów na parkingu CH Stara Kablownia w Czechowicach-Dziedzicach. Następnie ulicami Czechowic-Dziedzic Motomikołaje udali się do czechowickiego Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie przy ul. Legionów. W placówce odbyło się wręczenie upominków dla dzieci oraz wspólne ognisko z członkami Czechowickiego Klubu Motocyklowego.

Motomikołaje wsparli dzieci z Domu Dziecka - 11.12.2022
Motomikołaje wsparli dzieci z Domu Dziecka - 11.12.2022 · fot. Jurczak Photography


Wszystkim osobom i firmom Motomikołaje złożyły podziękowania. - Przede wszystkim pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy dzisiaj dotarli - na quadach, motocyklach, samochodami... - podkreślają organizatorzy.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.