Sport

  • 26 listopada 2022
  • 6 grudnia 2022
  • wyświetleń: 8667

[WIDEO] Nordic walking szlakiem Południka 19°i odsłonięcie tablicy

Przez teren parku przy bibliotece, jak i wielu innych miejsc w gminie, przebiega południk 19° długości geograficznej wschodniej. Nie wszyscy mieszkańcy jednak mają tego świadomość. W niedzielę, 4 grudnia w ciągu ul. Paderewskiego odsłonięto tablicę informacyjną, by już nikt nie miał wątpliwości, co do szczególnego położenia gminy Czechowice-Dziedzice.Odsłonięcia tablicy przy czechowickiej róży wiatrów dokonali Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i zastępca prezesa Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii Mirosław Danch. Po krótkiej uroczystości i potwierdzeniu profesjonalnym odbiornikiem GPS długości i szerokości geograficznej, rozpoczął się "DOPOŁUDNIK" - marsz nordic walking szlakiem południka 19°, w którym udział wzięło kilkadziesiąt osób.

Południk 19° długości geograficznej wschodniej jeszcze lepiej oznaczony - 4.12.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Podzieleni na dwie grupy "kijkarze" przeszli niespełna 10-kilometrową trasę. Po godzinie 12.00 ponownie spotkali się w bibliotece, aby po spożyciu posiłku wysłuchać wykładu dr Adama Dancha.

BM, mp / czecho.pl

źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj