Sport

  • 23 listopada 2022
  • 24 listopada 2022
  • wyświetleń: 9827

Tej zimy nie będzie lodowiska. MOSiR wprowadza plan oszczędnościowy

W tym sezonie zimowym lodowisko miejskie nie będzie uruchamiane, zmienią się również godziny otwarcia obiektów MOSiR. To jedne z elementów planu oszczędnościowego, który został wprowadzony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach w związku z podjętymi działaniami i ustaleniami Gminnego Zespołu ds. kryzysu energetycznego.

Łyżwy, mosir, zima, lodowisko, łyżwiarz
Tej zimy nie będzie lodowiska. MOSiR wprowadza plan oszczędnościowy · fot. mp / czecho.pl


W piątek, 25 listopada Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach przedstawił szczegółowe wyliczenia wyjaśniające, jaką kwotę zaoszczędzi budżet gminy na braku miejskiej ślizgawki oraz pokazujące, ile kosztowało jej uruchamianie w poprzednich latach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tym artykule.


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, że w związku z wejściem w życie ustawy z 7 października 2022 roku "o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej", został wprowadzony obowiązek działań w celu "realizacji obowiązkowego celu zmniejszenia całkowitego zużycia energii elektrycznej przez wykorzystywane urządzenia techniczne, instalacje itd." w okresie od 1 grudnia 2022 roku do 31 grudnia 2023 roku.

- W wyniku podjętych działań i ustaleń Gminnego Zespołu ds. kryzysu energetycznego, mając na uwadze rosnące wydatki na media (prąd i gaz) oraz budżet jednostki w bieżącym jak i przyszłym roku, pragniemy przekazać decyzje związane z działalnością obiektów sportowych w powyższym okresie - czytamy w komunikacie czechowickiego MOSiR.

Jak poinformował MOSiR Czechowice-Dziedzice, w nadchodzącym okresie zimowym nie zostanie uruchomiony obiekt sezonowy, czyli lodowisko. Ponadto od 1 grudnia zostają skrócone godziny funkcjonowania basenu krytego "Wodnik". Od poniedziałku do piątku obiekt będzie czynny w godzinach 7.30 - 22.00, a w soboty, niedziele i dni świąteczne w godzinach 8.00 - 22.00.

Od 1 grudnia zostają skrócone godziny funkcjonowania sauny na basenie "Wodnik" - będzie ona czynna codziennie w godzinach 17.00 - 21.45.

Co ważne, w godzinach od 23.00 do 6.00 nastąpi wyłączenie oświetlenia zewnętrznego przy obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W okresie zimowym wprowadzone zostaną działania optymalizujące wieczorne godziny korzystania z obiektów zewnętrznych (boiska).

- Licząc na zrozumienie podjętych działań, żywimy nadzieję, że wprowadzone optymalne i racjonalne rozwiązania oszczędnościowe będą wystarczające i umożliwią funkcjonowanie obiektów MOSiR w perspektywie najbliższego roku - podsumował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

Jaką kwotę zaoszczędzi miasto dzięki nieuruchamianiu lodowiska? Mówiono o tym podczas łączonego posiedzenia Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju czechowickiej Rady Miejskiej, które odbyło się 9 listopada.

Jak poinformowała podczas spotkania Monika Środa, skarbnik miasta, koszt utrzymania lodowiska w sezonie zimowym wynosi około 400 000 zł i jest uzależniony od warunków atmosferycznych w danym sezonie.

Warto dodać, że z treści protokołu z posiedzenia komisji wynika, że oszczędności mają objąć również inne jednostki, w tym czechowicki Urząd Miejski, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz placówki oświatowe, a także oświetlenie uliczne i ozdoby świąteczne. Te plany nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.