Sport

  • 2 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1433

Najlepsze mecze Mistrzostw Świata 2022 w piłce nożnej

Materiał partnera:

Choć Mistrzostwa Świata 2022, w których triumfowała Argentyna przeszły do historii, to warto jeszcze na moment się nad nimi pochylić. Wszystko dlatego, żeby wybrać najlepsze mecze Mundialu 2022.

Argentyna - Francja (3:3, rzuty karne 4:2)



Bez dwóch najlepszym meczem Mistrzostw Świata 2022 był ich finał, pomiędzy Argentyną, a Francją. Spotkanie to zostało okrzyknięte także najlepszym finałem w historii Mundiali. I choć długo się na to nie zapowiadało, bowiem Argentyna prowadząc już 2:0 uśpiła mecz. Francja była jednak w stanie wyrównać i wtedy, wszystko zaczęło się od nowa. W dogrywce Francuzi drugi raz rzutem na taśmę dogonili Argentyńczyków, a o wszystkim musiały decydować karne. Finałowi Mistrzostw Świata 2022 towarzyszyła olbrzymia dramaturgia. Tak, jak wszyscy się spodziewali, była to nie tylko rywalizacja Argentyny z Francją, ale też pojedynek Messiego z Mbappe. Zwycięsko wyszedł ten pierwszy, który z łzami w oczach podniósł w górę Puchar Świata. Mbappe strzelił w finale hat-tricka, dwukrotnie podłączając swojemu zespołowi przysłowiową kroplówkę, ale było to marnym pocieszeniem, kiedy finalnie nie udało się obronić tytułu.

Hiszpania - Niemcy (1:1)



Naszym zdaniem, drugim najlepszym meczem Mistrzostw Świata 2022 był grupowy pojedynek Hiszpanów i Niemców. Spotkanie od początku było rysowane jako hit fazy grupowej i nie zawiodło. Wielu typerów chętnie obstawiało ten mecz, wykorzystując bonusy dla stałych graczy. Hiszpanie mogli wygrać i wyrzucić Niemców za burtę Mistrzostw Świata 2022. Mecz zakończył się remisem 1:1 i jak się okazało, tylko chwilowo przedłużył nadzieje Niemców na awans do fazy pucharowej. Wracając do samego spotkania, było to kapitalne widowisko, w którym zgadzało się wszystko. Obie ekipy zagrały futbol na tak, zobaczyliśmy gole i widowiskowe akcje z obu stron, a nosa mieli też selekcjonerzy. Zarówno Morata, jak i Fullkrug, którzy zdobyli bramki, okazali się super-rezerwowymi.

Najlepsze mecze Mistrzostw Świata 2022 w piłce nożnej


Anglia - Francja (1:2)



Wysoko oceniamy także ćwierćfinał Mistrzostw Świata 2022, w którym zmierzyli się Anglicy i Francuzi. W starciu gigantów lepsi okazali się Trójkolorowi, choć lepsze wrażenie pozostawili po sobie Synowie Albionu. Francuzi dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Raz Harry Kane zdołał wyrównać z rzutu karnego, ale przy drugiej próbie, w końcówce meczu, uderzył nad poprzeczką. Świetnie zagrali Lloris i Giroud, a sam mecz do końca trzymał w napięciu i mogł pójść w dwie strony. Nie było nudy!

Francja - Maroko (2:0)



Co ciekawe, w trzech, z czterech wybranych przez nas najlepszych meczach Mistrzostw Świata 2022 grali Francuzi. I wcale nie jest to gest pocieszenia dla Trójkolorowych po przegranym finale Mundialu 2022. Wręcz przeciwnie. Ekipa Didiera Deschampsa dostarczyła kibicom na całym świecie niesamowitych emocji. Półfinał Francuzów z Marokiem był równie emocjonującym meczem, co starcie z Anglikami. Wielu spodziewało się kolejnej niespodzianki w wykonaniu Maroka, ale Francuzi szybko objęli prowadzenie. Maroko jednak zaimponowało i od tego momentu regularnie nękało francuską defensywę. Byliśmy świadkami wielu widowiskowych akcji i gdyby nie czujność środkowych defensorów, znów kapitalna dyspozycja Llorisa, oraz nie ukrywajmy - także kiepska skuteczność Marokańczyków, to kto wie, czy wyczekiwana niespodzianka nie stałaby się faktem. Suma, summarum, był to niezwykle ofensywny mecz, w którym widzieliśmy najlepsze, choć finalnie przegrane Maroko.