Sport

  • 16 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2537

#KlimczokdlaŚwietlikowa - górskie wyzwanie dla Fundacji Świetlikowo

1 stycznia rozpoczęło się "Wyzwanie na Klimczok - Gra o Tron Władcy Klimczoka". Tytuł władcy zdobędzie osoba, która w tym miesiącu wejdzie na najwyższą, mierzącą 1117m n.p.m., górę Bielska-Białej największą ilość razy. Czechowiczanin Michał Janik udział w wyzwaniu zadedykował Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo". Fundacja to od 2009 roku działa na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci.

#KlimczokdlaŚwietlikowa
#KlimczokdlaŚwietlikowa · fot. https://www.facebook.com/profile.php?id=1000470519


Michał Janik z Czechowic-Dziedzic, założyciel "Na Szczytach Marzeń", w styczniu 2022 roku zameldował się na szczycie Klimczoka 64 razy i wygrał rywalizację. Czy - i kto - w tym roku go pokona?

- Tym razem na szlaku nie będę sam. Towarzyszyć mi będzie Świetliś - maskotka Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Razem będziemy wspinać się na Klimczok i szukać wsparcia dla podopiecznych Fundacji - pisze Michał Janik.

Świetlisie można kupić na stronie Fundacji: https://www.shd.org.pl/jak-moge-pomoc/kup-swietlika/

Zachęcamy do zapoznania się z #KlimczokDlaŚwietlikowa na facebookowym profilu "Na Szczytach Marzeń" oraz przyłączenia się do akcji.Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo działa od 2009 roku na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, prowadząc następujące rodzaje wsparcia dla swoich podopiecznych:
  • Hospicjum Domowe, przeznaczone wyłącznie dla dzieci, w ramach którego udzielane są bezpłatnie całodobowe świadczenia medycznych małym pacjentom z całego województwa śląskiego. 
  • Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci. Jest to "drugi dom". Miejsce, w którym ciężko chore dzieci mogą pod okiem fachowej opieki pielęgniarskiej, pedagogicznej, logopedycznej oraz rehabilitacyjnej spędzić dzień. 
  • Hospicjum Perinatalne - opiekuje się rodzinami oczekującymi dziecka, u którego stwierdzono nieuleczalną wadę rozwojową lub chorobę. 


Więcej informacji o Fundacji można znaleźć na stronie https://www.shd.org.pl/

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.