Sport

  • 22 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2177

Pierwszy przedsezonowy sparing i wysoka wygrana MRKS

W iście zimowej scenerii, ale na dobrze przygotowanym boisku po raz pierwszy w tym roku w sparingowe szranki stanęła drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Rywalem podopiecznych trenera Wojciecha Białka był Śląsk Świętochłowice, plasujący się na 13. lokacie w I grupie IV ligi śląskiej.

MRKS Czechowice-Dziedzice - MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice
MRKS Czechowice-Dziedzice - MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice - 21.01.2023 · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice


Premierowa odsłona zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy, po tym jak w 41. minucie efektownym lobem z okolic linii środkowej popisał się Tomasz Dzida.

W drugiej części dominacja czechowiczan nie podlegała już żadnej dyskusji, co okrasili oni kolejnymi czterema trafieniami. Dwukrotnie bramkarza rywali po asystach Pawła Kozioła pokonywał Kamil Szary, natomiast po golu "dorzucili" także Jakub Raszka i Filip Gajda.

W następnym test-meczu MRKS ponownie na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR zmierzy się z innym przedstawicielem IV ligi śląskiej, gr.I - Unią Dąbrowa Górnicza. Jego początek za tydzień (sobota - 28 stycznia) o godzinie 12:00.

Sparing nr 1: Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią, ul. Legionów 145 /21 styczeń 2023r., godz.12:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice - MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice 5:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Dzida (41 min.), 2:0 Raszka (55 min.), 3:0 Szary (64 min.), 4:0 Gajda (73 min.), 5:0 Szary (82 min.)

MRKS: Riabowski - Mizia, Kus, Kubica, Zych, Gajda, Matusz, Jonda, Mizera, Dzida, Jonkisz oraz Grajcarek - Padło, Kozioł, Raszka, Szary, dwóch testowanych zawodników
Trener: Wojciech Białek

mp / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.