Sport

  • 27 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1134

Buty do badmintona - na które marki zwrócić uwagę?

Materiał partnera:

Na rynku działa zaledwie kilka marek typowo badmintonowych. Co za tym idzie niełatwo znaleźć obuwie dedykowane temu sportowi. Wśród najpopularniejszych producentów, którzy mają w swojej ofercie buty do badmintona należy wymienić Yonexa, Babolata, Victora, Olivera i Karakala. Inne, takie jak Asics czy Mizuno posiadają w swojej ofercie buty przeznaczone do sportów indoorowych. Część z modeli była niegdyś przypisana do poszczególnych sportów, ale te podziały dawno się zatarły.

butydobadmintona naktoremarkizwrocicuwage1


Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów do badmintona?Szukając produktu dla siebie powinniśmy się kierować tym czego akurat w danym momencie potrzebujemy. Zależy to od tego na jakim poziomie jesteśmy. Dla gracza rozpoczynającego swoją przygodę z badmintonem, ważniejsze będą komfort i stosunek ceny do jakości. Dla zawodnika buty do badmintona to narzędzie, więc zależeć mu będzie na maksymalizacji swoich osiągów, poszuka lekkich i szybkich butów. Należy pamiętać, że wybierając modele high-endowe często natrafiamy na świetne, wygodne buty, które jednak dość szybko tracą pierwotne właściwości. Wynika to często z obniżania ich wagi przez producentów, co przekłada się na trwałość. Oczywiście wszystko zależy od tego jakie są nasze wewnętrzne potrzeby jeśli chodzi o buty do badmintona.

Styl na korcie do badmintona?Buty szanującej się, badmintonowej marki na pewno działają na naszą korzyść i dodają kilka punktów stylu na korcie. Nie zapominajmy czemu służą buty do badmintona. Chodzi przede wszystkim o sprawne poruszanie się po korcie, optymalnie jeśli odbywa się to w dużym komforcie. Jeśli po skończonym treningu nie odczuwamy nadmiernie jego trudów w stopach. Przy doborze koloru nowej pary warto zwrócić uwagę na to co ubieramy na kort. Jeśli w naszej szafie pełno kolorowych strojów, filetowych i czerwonych koszulek to raczej nie wybierzemy pomarańczowych butów do bada. Warto to mieć w głowie, szczególnie jeśli nie chcemy się liczyć z koniecznością wprowadzenia pewnych zmian w garderobie.

Buty do badmintona - gdzie ich szukać?Buty do badmintona znajdziemy w specjalistycznych sklepach, szczególnie dobry wybór w tych najbardziej profesjonalnych. Jednym z nich jest badmin.pl, który posiada ofertę wszystkich wiodących producentów. Nie będziemy mieli problemów szukając nawet tych najbardziej prestiżowych serii jak Yonex Aerus, Babolat Shadow Tour czy Asics Blast FF.