Sport

  • 2 lutego 2023
  • 12 lutego 2023
  • wyświetleń: 15326

[FOTO] Znamy najlepszych sportowców i trenerów naszej gminy

W czwartek, 9 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się gala "Sportowe Podsumowanie Roku 2022". Podczas wydarzenia najlepsi sportowcy z naszej gminy otrzymali specjalne wyróżnienia. Wręczono ponad 150 nagród i wyróżnień.

Sportowe podsumowanie roku - gala w MDK - 9.02.2023 · fot. mp / czecho.pl


Podczas gali nagrodzono sportowców w trzech kategoriach: kwalifikowany sport indywidualny, kwalifikowany sport zespołowy, sport szkolny.

W kategorii kwalifikowany sport indywidualny nagrodzono kajakarzy, lekkoatletów, badmintonistów, KS Strong Life Fitness, judoków, tenisistów stołowych, siatkarzy plażowych oraz łucznika. Pełną listę wyróżnionych wraz z ich osiągnięciami można znaleźć tutaj.

Z kolei w kategorii kwalifikowany sport zespołowy nagrodzono: Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy "3" Czechowice-Dziedzice - Juniorzy Młodsi (piłka nożna), Miejski Klub Sportowy - drugą drużynę w sekcji tenisa stołowego oraz MKS - sekcję siatkówki kobiecej. Lista drużyn wraz ze składami znajduje się tutaj.

Sportowe podsumowanie roku - gala w MDK - 9.02.2023
Sportowe podsumowanie roku - gala w MDK - 9.02.2023 · fot. mp / czecho.pl


Nagrody przyznano także w kategorii sport szkolny. Wyróżnienia otrzymały Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie (igrzyska dzieci), a także Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie. Listę szkół oraz składy poszczególnych drużyn można znaleźć tutaj.

Podczas gali przyznano również dwie inne nagrody. Za zaangażowanie w rozwój sportu i wychowanie młodzieży wyróżnienie specjalne otrzymał Bogusław Tyl, trener KS Judo Czechowice-Dziedzice.

Z kolei Sportową Indywidualnością Roku 2022 został kajakarz Wiktor Leszczyński. Zawodnik MKS-u Czechowice-Dziedzice to Mistrz Akademicki Świata, złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Świata i Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kajakarstwie. Utalentowany zawodnik przygotowuje się do nadchodzącego sezonu na zgrupowaniu w Portugalii, dlatego statuetkę w jego imieniu odebrała mama.

Sportowe podsumowanie roku - gala w MDK - 9.02.2023
Sportowe podsumowanie roku - gala w MDK - 9.02.2023 · fot. mp / czecho.pl


Szczegółowe informacje na temat nagrodzonych i wyróżnionych można znaleźć w prezentacji, która znajduj się tutaj.

Podczas gali wystąpiła również grupa Walimy w Kocioł.

Sportowe podsumowanie roku - gala w MDK - 9.02.2023
Sportowe podsumowanie roku - gala w MDK - 9.02.2023 · fot. mp / czecho.pl


Od 12 do 30 grudnia osoby fizyczne, kluby sportowe, związki sportowe oraz szkoły mogły zgłaszać kandydatów na "Sportowe Podsumowanie Roku 2022". Spośród wszystkich wniosków kapituła 12 stycznia wybrała nagrodzone osoby oraz "Sportową indywidualność roku 2022".

ar, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.