Sport

  • 4 lutego 2023
  • wyświetleń: 2158

Powróciła skuteczność. Pewna wygrana MRKS w kolejnym sparingu

Przedstawiciel IV ligi małopolskiej - drużyna Unii Oświęcim, była czwartym sparingpartnerem czechowickiego MRKS-u podczas tej zimy.

MRKS Czechowice-Dziedzice - MKP D&R Unia Oświęcim
MRKS Czechowice-Dziedzice - MKP D&R Unia Oświęcim - 4.02.2023 · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice


Już po pierwszej części kontrolnej potyczki rozgrywanej w sobotę na sztucznym boisku MOSiR-u, gospodarze wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę. W 7. minucie z rzutu karnego "na raty" golkipera rywali pokonał Paweł Kozioł, z kolei równe pół godziny później po przechwycie bezpańskiej piłki sytuację "sam na sam" skutecznie sfinalizował Tomasz Dzida.

Na kolejne trafienia czechowiczan przyszło czekać do końcowego fragmenty meczu, wpierw w 72. minucie po dograniu Kamila Jonkisza futbolówkę do własnej siatki niefortunnie wpakował jeden z obrońców Unii, w 78. minucie po szybkiej kontrze formalności strzałem do "pustaka" po asyście Jonkisza dopełnił Filip Gajda, a rezultat na 5:0 w 84. minucie ustalił dopinający w końcu swego Kamil Jonkisz.

Intensywny tydzień podopieczni Wojciecha Białka ponownie mają teraz w planie, a już w najbliższą środę - 8 lutego o godzinie 17:30 także na czechowickim boisku, MRKS zmierzy się w występującą w "okręgówce" bielsko-tyskiej Iskrą Pszczyna.

MRKS Czechowice-Dziedzice - MKP D&R Unia Oświęcim 5:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kozioł (7 min.), 2:0 Dzida (37 min.), 3:0 (72 min. - samobójcza), 4:0 Gajda (78 min.), 5:0 Jonkisz (84 min.)

MRKS: Riabowski - Lorenc, Mizia, Kubica, Zych, testowany zawodnik I, Matusz, Kozioł, testowany zawodnik II, Dzida, Szary oraz testowany bramkarz - Sobótka, Kus, Padło, Gajda, Jonkisz, dwóch testowanych zawodników
Trener: Wojciech Białek

mp / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.