Sport

  • 17 lutego 2023
  • wyświetleń: 1026

Piłki do squasha

Materiał partnera:

Piłki do squasha są dostępne w czterech podstawowych wariantach i kilku (w zależności od marki) dodatkowych. Na piłeczkach do squasha są oznaczenia poziomu odbicia, to małe, kolorowe kropeczki. Niekiedy spotkasz się z piłkami w innym kolorze, jak np. niebieskie lub białe, o nich opowiemy w dalszej części.

piłka do squasha


Co wyróżnia piłki do squasha?1. Piłki do squasha mogą być czarne (większość), białe lub niebieskie. Białe służą do gry na szklanym korcie, stanowią osobny "gatunek", są zarezerwowane do gry przez najlepszych, których spotkania można śledzić na szklanym, nomen omen, ekranie. Niebieskie są z reguły piłkami dla początkujących czy juniorów, odrobinę większe, z dużym odbiciem.

2. Odbicie i szybkość. Weźmiemy pod uwagę cztery podstawowe poziomy piłek do squasha i wrzucimy je do tabeli poniżej:

Stopnie odbicia mogą różnić się między markami, ale dla zasady wyznacznikiem jest piłeczka z dwiema żółtymi kropkami, która niezależnie od producenta powinna odbijać się tak samo.

Jakie piłki do squasha wybrać?To oczywiście zależy od naszego poziomu gry. Dla początkujących zdecydowanie polecamy piłeczki szybkie, z wysokim odbiciem. Niebieskie, z niebieskimi kropkami lub inne, np. z różową kropką (takie piłeczki do squasha produkuje marka Eye), z białą kropką, które znajdziemy w ofercie na piłki Heada. W miarę rosnących umiejętności zmieniamy na piłeczki wolniejsze, do których utrzymania w grze potrzeba trochę więcej. Z czasem przechodzimy na te z czerwoną kropką, później żółtą, żeby docelowo zagrać piłeczkami z dwiema żółtymi kropkami. Takimi jak uczestnicy najważniejszych zawodów krajowych i międzynarodowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając piłeczki do squasha?Pamiętaj z kim grasz. Nawet jeśli sam używasz piłek z dwiema żółtymi kropkami a zabierasz na squasha kogoś kto dopiero się rozwija to pamiętaj, żeby grać z nim szybszą piłeczką. Tobie nie zrobi to dużej różnicy, a Twój partner czy partnerka będą mieć większą frajdę z gry. Sięgaj po sprawdzone marki piłek. Trwałe Karakale czy Heady, mające regularny bounce Eye lub sprawdzone Dunlopy. Unikaj kupowania najtańszych piłek w sieciówkach, nie są ani trwałe, ani powtarzalne.