Sport

  • 24 lutego 2023
  • wyświetleń: 939

W tych sportach wodnych brak fal nie jest przeszkodą! Sprawdź koniecznie!

Materiał partnera:

Surfing to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, który z czasem może przerodzić się w prawdziwą pasję. Niestety, aby czerpać z aktywności najwięcej satysfakcji, niezbędne są fale, których niekiedy próżno szukać nad polskim morzem, nie wspominając o innych akwenach. Doskonałą alternatywą są sporty wodne, wykorzystujące siłę wiatru. Spróbuj swoich sił w kitesurfingu, kite foilu oraz wing foilu!

Kitesurfing


Kitesurfing - poczuj niesamowitą wolnośćKitesurfing jest odmianą surfingu z tym, że oprócz deski, która w tym sporcie wodnym przypomina nieco deskę od snowboardu, wykorzystywany jest także latawiec. Jego rolą jest wykorzystanie siły wiatru do uzyskania odpowiedniej prędkości. Dzięki temu możesz sunąć po powierzchni akwenu, manewrować, a nawet wykonywać różne tricki. To świetne rozwiązanie dla osób, poszukujących nowatorskich aktywności, które zapewnią dużo ekscytujących wrażeń. Na początku przygody z tym sportem, warto wykupić kilka lekcji u doświadczonego instruktora, który pokaże właściwą technikę i umożliwi szybki progres. Najlepsze oferty szkoleń znajdziesz tutaj: https://surfpeople.pl/szkola-kitesurfingu/.

Kite foil - przyjemność nad wodąKite Foil to nowa odmiana kitesurfingu, w której surfer unosi się nad wodą dzięki specjalnej desce wyposażonej w maszt ze skrzydłem, czyli hydrofoila. Latawiec pozwala uzyskać sporą prędkość i unosić się kilkanaście centymetrów nad powierzchnią wody. Kite foiling umożliwia wykonywanie trików, co dostarcza sporo adrenaliny. Jeżeli chcesz nauczyć się lewitować, zapisz się na szkolenie organizowane przez Surf People: https://surfpeople.pl/.

Wing foil - łap wiatr w żagielWing foil to nowa dyscyplina, która zdobywa coraz większą popularność. Surfer wykorzystuje taką samą deskę z charakterystycznym hydrofoilem, jak w kite foilu. Jako pędnik wykorzystuje tutaj specjalną konstrukcję, łączącą zalety żagla do windsurfingu oraz kitesurfingowego latawca. Jest lekka i zapewnia duży zakres wiatrowy. Jej największą zaletą jest duża swoboda w zachowaniu, co umożliwia wykonywanie różnych manewrów. Pierwsze kroki w tej dyscyplinie (https://surfpeople.pl/wing-foil-pierwsze-kroki-i-nauka-czesc-2/) warto wykonywać pod okiem instruktora, który podzieli się wieloma wskazówkami, by sport był bezpieczny. Szkoła Surf People zapewnia nie tylko efektywne kursy, ale i możliwość wypożyczenia sprzętu. Sprawdź ofertę, zapisz się na wybrany kurs i przeżyj niesamowitą przygodę.