Sport

  • 27 lutego 2023
  • 5 marca 2023
  • wyświetleń: 4442

Charytatywne Sauna Party dla Leonka z czechowickimi morsami!

Za nami:

W niedzielę 5 marca Czechowicki Klub Morsów zaprasza na charytatywne sauna party! Mały bohater akcji - Leon z Nędzy pilnie potrzebuje operacji serca w Genewie. Zmaga się z poważną wadą tego organu.

Sauna Party
Sauna Party · fot. Czechowicki Klub Morsów


Impreza odbędzie się na kąpielisku Żwirownia Kaniów. Tym razem połączona zostanie ze zbiórką na rzecz Leonka, który urodził się z poważną wadą serca. Planowany jest również grill dla uczestników. Wstęp wyniesie 20 zł.

- O tym, że Leon będzie mieć chore serduszko, dowiedzieliśmy się na drugich badaniach prenatalnych. Na początku była mowa tylko o nierównych komorach serca - prawa dominująca nad lewą. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że wada serca będzie tak poważna i złożona... - mówią rodzice chłopca.

Leon Cebula
Leon Cebula z rodzicami · fot. archiwum rodzinne


- Ostateczna diagnoza brzmi: odejście obu dużych naczyń z prawej komory, dwuujściowa prawa komora, malpozycja naczyń, ubytek przegrody międzykomorowej zwężenie dwupłatowej zastawki pnia płucnego, zastawka mitralna spadochronowa i inne pozabiegowe zaburzenia funkcji krążenia. Długa lista schorzeń ukryta w ciele naszego malutkiego synka - dodają.

Leo w tym roku skończy 2-latka. Jego wada serca jest jak tykająca bomba. I, mimo że na pierwszy rzut oka nie widać objawów choroby, wada jest na tyle skomplikowana, że w każdym momencie może nastąpić pogorszenie stanu zdrowia.

Leon Cebula
Leon Cebula · fot. archiwum rodzinne


Leoś ma już za sobą jedną operację na otwartym sercu, która odbyła się po ukończeniu 1 roku życia i trzy zabiegi cewnikowania w Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Niestety operacja nie naprawiła wady - udało się tylko lekko poprawić pracę serduszka.

Operacja w Genewie ma odbyć się już w marcu. Do zebrania jest jeszcze prawie 300 tysięcy złotych.

Więcej o potrzebującym chłopcu przeczytacie na stronie Fundacji siepomaga.pl:Czechowicki klub morsów istnieje od 2010 roku i zrzesza kilkanaście osób. Niedawno utworzył zbiórkę na zakup własnej przenośnej sauny.

- Wynajmujemy mobilną saunę podczas różnych akcji i padł pomysł zrzucenia się na własną, abyśmy mogli organizować różne akcje niezależnie od dostępności sauny i aktywnie pomagać potrzebującym. Zakupioną saunę chcielibyśmy wykorzystywać w akcjach charytatywnych - zbiórkach na chore dzieci czy imprez w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz jest to utrudnione, gdyż w okresie zimowym, świątecznym czy na finał WOŚP saunę trudno wynająć. Prosimy o symboliczne wpłaty - mówią miłośnicy morsowania.

Zakup można wesprzeć, wpłacając dowolne kwoty na zbiórkę:Niedzielne wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/s/sauna-party-dla-leona/5892610147497684/

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.