Sport

  • 17 marca 2023
  • 18 marca 2023
  • wyświetleń: 4250

Rotuz rozpocznie rundę wiosenną w nowych strojach z logo gminy

W takich koszulkach nie powstydziłaby się grać niejedna drużyna piłkarska z Ekstraklasy! W czwartek 16 marca w gabinecie burmistrza Mariana Błachuta odbyło się symboliczne przekazanie kompletu strojów piłkarskich dla Klubu Sportowego Rotuz Bronów.

Symboliczne przekazanie kompletu strojów piłkarskich dla Rotuza Bronów - 16.03.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Charakterystyczne czarno-złote koszulki Rotuza z rąk burmistrza Mariana Błachuta odebrał prezes klubu Jakub Brzuska. W spotkaniu udział wzięli również zastępca burmistrza Maciej Kołoczek i sołtys Bronowa Marian Derlich - założyciel bronowskiego klubu.

W ubiegłym roku drużyna Rotuza Bronów awansowała do ligi okręgowej. - Chcemy wychowywać naszą młodzież poprzez sport, ale również stworzyć ciekawą ofertę na spędzanie czasu wolnego. Cieszę się, że na terenie Bronowa taka oferta powstała i mamy już potwierdzenie, że to nie jest jednorazowa sprawa, a konkretne działanie, którego efektem był awans Rotuza do ligi okręgowej. Raz jeszcze gratuluję zespołowi i całej społeczności piłkarskiej z Bronowa - mówił burmistrz Marian Błachut.

Rotuz Bronów został założony w 2011 roku. Obecnie w klubie trenuje 60 piłkarzy. Rotuz Bronów jako jedyny klub w Gminie Czechowice-Dziedzice posiada dwa zespoły seniorskie. Pierwsza drużyna rywalizuje w lidze okręgowej, natomiast rezerwy Rotuza występują w B-Klasie. W 2018 roku klub założył Akademię Piłki Nożnej "Strefa Football", w której trenuje 120 dzieci.

W nowych strojach piłkarze Rotuza Bronów zaprezentują się w sobotę 18 marca w trakcie wyjazdowego meczu z GLKS-em Wilkowice. Początek spotkania o godzinie 15.00.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj