czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 21 stycznia 2008
  • wyświetleń: 5453

Obite Kolana najlepsze

Sześć drużyn stawiło się ostatecznie przed godziną 10 w sobotę, 19 stycznia, w sali gimnastycznej przy szkole w Bestwince, aby rywalizować w Turnieju o Puchar Dyrektora Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Ze względów organizacyjnych prowadzono wstępne zapisy, zgodnie z którymi występować mogło tylko 8 drużyn i tyle było zapisanych. Szkoda, że dwie drużyny nie wzięły udziału w Turnieju, ponieważ uniemożliwiły w ten sposób udział innym chętnym.

Reklama

Obite Kolana najlepsze
fot. gminabestwina.info


Utworzono dwie grupy po 3 drużyny i mecze toczyły się systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów, a każdy set trwał do zdobycia 15 punktów. Orły Adama wygrały z Ogierami 2:0 (17:15,15:8) oraz z Mocnym Andżelo również 2:0 (15:2, 15:9). Ogiery przegrały Orłami Adama i wygrały z Mocnym Andżelo 2:0 (15:13, 15:11). Mocny Andżelo przegrał oba mecze i ostatecznie grał w meczu o 5 miejsce.

Ogniste Nadgarstki przegrały 1:2 (11:15, 15:7, 6:10) z Dark Team i uległy również Obitym Kolanom 0:2 (12:15, 8:15). Dark Team wygrał z Ognistymi Nadgarstkami i przegrał Obitymi Kolanami 0:2 (7:15, 13:15). Obite Kolana odniosły dwa zwycięstwa i zajęły w grupie B pierwsze miejsce.

Przed półfinałami rozegrano mecz o 5 miejsce, w którym zmierzyły się dziewczęta kryjące się pod nazwą Mocny Andżelo z Ognistymi Nadgarstkami. Ostatecznie zwycięstwo 1:2 (14:16, 15:11, 3:10)odniosły Ogniste Nadgarstki i to one zajęły 5 miejsce. Miejsce 6 przypadło sympatycznym dziewczętom z drużyny Mocny Andżelo.

W półfinale Orły Adama pokonały Dark Team 2:0 (15:6), 15:5) a Ogiery uległy Obitym Kolanom również 0:2 (7:15, 11:15). W meczu o 3 miejsce lepszą drużyną okazał się Dark Team, pokonując w tie - breaku Ogiery 2:1 (10:15, 15:9, 16:14). Jak widać po wyniku trzeciego seta, gra była bardzo zacięta i wyrównana. Dark Team występował w składzie: Paweł Wróbel, Marcin Kraus, Przemysław Wróbel, Mateusz Puzoń, Łukasz Nycz, Jakub Furczyk.

Mecz o pierwsze miejsce rozstrzygnął się również w tie - breaku i miał bardzo dramatyczny przebieg. Trzeba przyznać, że Orły Adama oraz Obite Kolana prezentowały siatkówkę na bardzo wysokim poziomie i nikt z widzów na pewno nie mógł narzekać na brak emocji. W grze tych drużyn nic nie działo się z przypadku, każda akcja była starannie przemyślana.Obite Kolana to młodość i żywioł, jego skład stanowili nastolatkowie, natomiast Orły Adama to „chłopcy po przejściach”, np. Adam z nazwy tej drużyny jest już dawno dziadkiem. Tak więc zmierzyły się z sobą żywioł z rutyną. Tym razem zwyciężył żywioł 2:1 (25:18, 25:27, 15:10), ale też trzeba uczciwie powiedzieć, że „starsi panowie” nie mają tyle okazji, żeby ze sobą pograć i potrenować optymalne ustawienie, a w tym składzie grali po raz pierwszy. Nie umniejsza to oczywiście zasłużonego sukcesu, jaki odniosły Obite Kolana. Była to bezsprzecznie najlepsza drużyna tego Turnieju, a występowała w składzie: Kamil Grygierczyk – kapitan, Maciej Wójtowicz, Grzegorz Figacz, Dariusz Lorenc, Sebastian Kucharski, Łukasz Krauz.

Zdobywcy drugiego miejsca – Orły Adama grały w składzie: Adam Gaszczyk - kapitan, Bogdan Kóska, Andrzej Głąbek, Zdzisław Pyka, Jarosław Bieroński, Tomasz Kosibor, Michał Bieroński, Marek Zając. Statuetki, medale i dyplomy ufundowało CKSiR a nagrody, dzięki staraniom radnego Jacka Łuszczaka przekazał Kontakt Simon z Czechowic – Dziedzic oraz POLMARK.

Turniej obserwował z-ca wójta Artur Beniowski i wraz z dyrektorem CKSiR Grzegorzem Boboniem oraz radnym Jackiem Łuszczakiem dokonali ceremonii dekoracji zwycięzców Turnieju.

gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.