Sport

  • 26 maja 2023
  • 12 czerwca 2023
  • wyświetleń: 18681

Za wstęp na żwirownię zapłacimy dużo drożej... Sprawdź cennik

W poniedziałek, 12 czerwca ruszył sezon kąpielowy w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie, czyli na popularnej "żwirowni". publikowano cennik wstępu na obiekt w tym roku. Będzie dużo drożej...

Niedziela na Żwirowni w Kaniowie - 24.07.2022
Niedziela na Żwirowni w Kaniowie - 24.07.2022 · fot. czecho.pl


Przypomnijmy, 27 marca bestwińska Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie określenia sezonu kąpielowego na terenie Gminy Bestwina w 2023 roku. W uchwale możemy przeczytać, że tegoroczny sezon kąpielowy na "żwirowni" w Kaniowie rozpocznie się w poniedziałek, 12 czerwca i będzie trwał do 3 września.

Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie w sezonie będzie otwarty w godzinach od 10.00 do 21.30. Przewiduje się możliwość zamknięcia obiektu w czasie trwania sezonu w wyniku zaistnienia okoliczności nadzwyczajnych skutkujących koniecznością zamknięcia obiektu.

Kąpielisko będzie udostępnione dla kąpiących się tylko w czasie sezonu kąpielowego. Będzie pod nadzorem ratowników od godziny 10.00 do 20.00, a kąpiel będzie dopuszczalna wyłącznie gdy wywieszona jest biała flaga. Po godzinie 20.00 obowiązuje zakaz kąpieli.

Szczegółowy regulamin można znaleźć tutaj.

Ile zapłacimy za wstęp na kaniowską "żwirownię"? Czeka nas spora podwyżka... Za bilet normalny od poniedziałku do piątku zapłacimy 10 zł, w soboty, niedziele i święta - 15 zł. Za bilet ulgowy w tygodniu zapłacimy 5 zł, a w weekend i święta - 10 zł. Szczegółowy cennik można znaleźć poniżej. Warto dodać, że bezpłatnie na "żwirownię" mogą wejść również zasłużeni honorowi dawcy krwi (osoby, które posiadają odznaczenie za oddanie co najmniej 5 lub 6 litrów krwi).

Przypomnijmy, w ubiegłym roku za bilet normalny w tygodniu musieliśmy zapłacić 5 zł, a za ulgowy - 2 złote. Z kolei w soboty, niedziele i święta było to odpowiednio 10 i 5 złotych.

Cennik wstępu na "żwirownię" w sezonie 2023
Cennik wstępu na "żwirownię" w sezonie 2023 · fot. UG Bestwina


W związku z rozpoczęciem sezonu kąpielowego, od środy, 7 czerwca została wprowadzona zmiana organizacji ruchu na drodze dojazdowej do obiektu. Polega na wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Malinowej na kierunku od skrzyżowania z ul. Czechowicką do skrzyżowania z ul. Ludową.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.