czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 24 stycznia 2008
  • wyświetleń: 4878

Najgorsza ulica w naszej gminie?

Ulica Zaciszna znajduje się w Ligocie-Miliardowicach, niedaleko granicy z Bronowem, przy drodze znajduje się kilkanaście domów. Niestety prawdziwą zmorą mieszkańców jest stan jej nawierzchni, a właściwie jej brak. Są tylko liczne dziury i w okresie opadów błoto.

Reklama

Najgorsza ulica w naszej gminie?
Ulica Zacisznafot. roba / klub czecho.pl


- Dołów jest mnóstwo, są coraz większe i coraz bardziej niebezpieczne dla samochodów jak i rowerów - napisał do nas klubowicz roba. - Smutnym faktem jest to, że prowadzi tam jedna ze ścieżek rowerowych naszej gminy!

Dziury są tak liczne, że nawet jak ktoś spróbuje je ominąć wpadnie w kolejne. Powstają one w oka mgnieniu nawet po niewielkich przymrozkach czy opadach deszczu. Dotychczas mieszkańcy sami wielokrotnie zasypywali dziury, by w ogóle była możliwość poruszania po niej i dojazdu do posesji. Niestety to "syzyfowa praca" - efekt zaazwyczaj był krótkotrwały.

- Dodatkowym utrapieniem mieszkańców, poza "serem szwajcarskim", jest niemal wszędobylskie błoto, które oprócz tego, że brudzi nasze samochody i rowery oraz płoty powoduje niebezpieczeństwo poślizgu - dodaje roba. - Latem przejazd tą drogą przypomina afrykańskie safari, przy którym można dostać pylicy, a kurz osiada na elewacjach budynków.

- Drogi znajdujące się na terenie czarnoleskiego lasu mają lepszą nawierzchnię, nawet asfaltową - napisał rabo, który ma wątpliwości cz ulica była kiedykolwiek remontowana.

Stan drogi nadal się pogarsza. Wytyczenie trasy rowerowej nie przynosi chluby gminie, może przynieść wręcz wśród kolarzy odczucia odwrotne do zaplanowanych.

Roba nawiązuje do przebudowy sąsiedniej ulicy Granicznej, gdzie przed długi okres sytuacja była podobna. Kilka lat temu położono tam jednak asfalt. Co będzie z Zaciszną?

aka / czecho.pl , rabo / klub czecho.pl

-------------------------------

Zobacz zdjęcia z ulicy Zacicznej w Ligocie!
2008.01.ulica Zaciszna w Ligocie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.