czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 1 lutego 2008
  • wyświetleń: 1138

Gilewicz zagra w MRKS Czechowice

Nie chodzi jednak o Radosława Gilewicza, byłego reprezentanta Polski i snajpera m.in. VFB Stuttgart i Austrii Wiedeń, ale o jego bratanka Szymona, który wiosną ma pomóc czechowickiej drużynie wywalczyć awans do czwartej ligi.

Reklama

- Byłem w kontakcie z Radkiem, który polecił mi właśnie Szymka. Wcześniej ten piłkarz występował w Tychach, grał w końcówkach, a teraz po przyjściu m.in. Bizackiego, konkurencja do gry w ataku zwiększyła się. Z Radkiem uznaliśmy, że dla zawodnika będzie lepiej, jak trafi do zespołu, który o coś walczy, niż do drużyny środka tabeli. Grając o awans można nauczyć się m.in. brania odpowiedzialności - tłumaczy Artur Toborek, trener i zawodnik MRKS Czechowice.

Niewykluczone, że do drużyny z Czechowic trafią także inni gracze z Tychów. Szkoleniowiec MRKS jest bowiem w tej sprawie w kontakcie z prezesem tyskiego klubu.

- Wzmocnienia są nam potrzebne. Szkoda byłoby zmarnować tego, czego dokonaliśmy jesienią mając do dyspozycji raptem trzynastu zawodników. Wiosna będzie trudniejsza, bo każdy nasz rywal będzie podchodził do meczu z nami w myśl hasła "bij lidera". Dlatego trzech, czterech równorzędnych graczy bardzo by się przydało naszej drużynie - uważa Artur Toborek.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.