Sport

  • 3 sierpnia 2023
  • 4 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 3293

BKS ukarany walkowerem. MRKS zagra w drugiej rundzie Pucharu Polski podokręgu bielskiego

Komisja ds. Dyscypliny Podokręgu Bielsko-Biała zweryfikowała rozegrane w minioną sobotę spotkanie I rundy Pucharu Polski pomiędzy BKS-em Stal Bielsko-Biała, a MRKS-em Czechowice-Dziedzice jako walkower 3:0 na korzyść podopiecznych trenera Jarosława Kupisa (na boisku 3:2 dla BKS-u).

BKS ukarany walkowerem. MRKS zagra w drugiej rundzie Pucharu Polski podokręgu bielskiego
BKS ukarany walkowerem. MRKS zagra w drugiej rundzie Pucharu Polski podokręgu bielskiego · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice


Powodem takiej decyzji jest udział tym w meczu nieuprawnionego zawodnika gospodarzy - Pawła Kozioła, który nie odbył kary pauzy za otrzymane dwie żółte kartki w poprzedniej edycji tychże rozgrywek, które ujrzał notabene... jeszcze w barwach czechowickiej drużyny (w potyczkach z Rekordem Bielsko-Biała i Spójnią Landek).

Nadmieńmy, iż analogiczna sytuacja miała miejsce w przypadku zawodnika MRKS-u - Szymona Kubicy, który w półfinałowym spotkaniu rozgrywek Pucharu Polski w edycji 2022/23 ze Spójnią Landek został napomniany drugą, oraz trzecią żółtą kartką i zgodnie z regulaminem otrzymał karę w wymiarze jednego meczu pauzy. Z tego też powodu nie wystąpił on w sobotnim pojedynku z BKS-em Stalą Bielsko-Biała, co kierownictwo naszego klubu skrzętnie wychwyciło i miało na uwadze.

Wobec ukarania sobotnich rywali walkowerem, drużyna MRKS-u otrzymała zatem przepustkę do II rundy pucharowej rywalizacji na szczeblu bielskiego podokręgu, w której w wyniku losowania zmierzy się w najbliższy weekend na wyjeździe z beniaminkiem IV ligi śląskiej, gr. II - rezerwami Rekordu Bielsko-Biała, z którymi tydzień później zainauguruje ligowym starciem sezon 2023/24. Pucharowa potyczka rozegrana zostanie w sobotę 5 sierpnia o godzinie 16.00 na popularnej "Górce" w Bielsku-Białej, przy ul. Młyńskiej 52b.

Zestaw par II rundy Pucharu Polski sezonu 2023/24 (Podokręg Bielsko-Biała)

  • LKS Drzewiarz Jasienica - LKS Czaniec
  • LKS Orzeł Kozy - TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała
  • LKS Ligota - GLKS Wilkowice
  • BTS Rekord II Bielsko-Biała - MRKS Czechowice-Dziedzice
  • GLKS II Wilkowice - KS Soła Kobiernice
  • LKS Sokół Hecznarowice - UKS Rotuz Bronów
  • BTS Rekord Bielsko-Biała - wolny los


Spotkania tej fazy rozgrywek muszą odbyć się najpóźniej do 10 sierpnia.

mp / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.