czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 3 lutego 2008
  • wyświetleń: 4465

Basen już gotowy, otwarcie wkrótce!

Z dniem 25 stycznia podpisany został protokół odbioru końcowego inwestycji pn. budowa basenu krytego wolnostojącego o wym. 25,0 mx12,5 m na terenie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach. Inwestycja został przekazana przez wykonawcę tj. Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego inwestorowi, czyli gminie Czechowice-Dziedzice.

W tym samym dniu obiekt został oddany Zarządzeniem Burmistrza w użytkowanie Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Dzień wcześniej tj. 24 stycznia br. gmina uzyskała decyzję Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego na użytkowanie obiektu.

Budowa basenu trwała blisko 16 miesięcy, rozpoczęła się 3 października 2006 r. i zakończyła zgodnie z planem 25 stycznia 2008 r. Całość zadania kosztowała 12 900 000 zł. Budowa obiektu basenu pochłonęła 11 600 000 zł, reszta to opłaty za wykup terenu, opłata środowiskowa za wycinkę drzew, dokumentacja projektowa i opłaty przyłączeniowe.
Gmina na budowę basenu otrzymała dofinansowanie w kwocie 2 250 000 zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ponadto zaciągnęła na to zadanie kredyt w wysokości 4 000 000 zł.

1 lutego funkcje kierownika basenu objął Stanisław Zagól. Obiekt począwszy od pierwszego dnia lutego będzie gruntownie sprzątany, dostosowywany do wymogów BHP, będzie tworzony regulamin użytkowania basenu. W najbliższych dniach zostanie uruchomiony system kasowy. Trwają prace adaptacyjne pomieszczeń oddanych w użytkowanie najemcą tj. kawiarni, kręgielni, klubu fitness, solarium, siłowni i sklepiku.

- Otwarcie basenu planujemy na połowę lutego br. - powiedział kierownik basenu - S. Zagól

Basen będzie czynny codziennie w godz. od 7.00 do 22.30. Atrakcje czekające na użytkowników basenu to: basen główny o wymiarach 12,5 m x 25 m o głębokości od 1,20 m 80 do 1,80 m posiadający sześć torów pływackich. Powierzchnia lustra wody głównej niecki basenu to 312 m2. Basen rekreacyjny o głębokości od 0,98 m do 1,20 m, o powierzchni lustra wody 122m2, ponadto tzw. dzika rzeka, basen rekreacyjny podświetlany jest reflektorami, jest wyposażony w dysze, które umożliwiają szeroki masaż karku oraz wąski masaż karku, gejzer powietrzny, leżanki do masażu powietrznego, oraz masaż ścienny.
Dla matek z małymi dziećmi jest brodzik o głębokości 40 cm, o powierzchni 16 m2 i średnicy 4,4 m, wyposażony w wodny parasol.

Dla łaknących wrażeń jest całoroczna zjeżdżalnia o długości 60 m wyposażona w urządzenie star-stop, regulujące częstotliwość zjeżdżania. Dla osób ceniących wypoczynek są dwie wanny Whirpool o średnicy 2,5 m z masażem wodnym i powietrznym z możliwością stosowania wody solankowej.

Widownia basenu wyposażona jest w ponad 100 miejsc siedzących. Pływalnia ma dwie szatnie wyposażone w 200 szafek, jest też szatnia dla osób niepełnosprawnych. Specjalnie dla osób niepełnosprawnych na wyposażeniu pływalni są dwa wózki przystosowane do kąpieli wodnych oraz podnośnik umożliwiający dostanie się niepełnosprawnych do niecki basenu.
Na pływalni można będzie skorzystać z odnowy biologicznej. Pomieszczenie zostało wyposażone w saunę suchą, łaźnię parową, brodzik do schładzania, dwa natryski dwa brodziki do moczenia stóp, wannę do masażu. Pomieszczenie masażysty wyposażone jest w stół do masażu i urządzenia elektrototerapii.

Na piętrze basenu znajdują się pomieszczenia kawiarniano-restauracyjne, oddane w ajencję. Dla użytkowników basenu będzie tzw. bar mokrej stopy, do którego będzie można wejść bezpośrednio z pływalni. Na piętrze budynku znajduje się także centrum fitness z szatniami, natryskami i salką do ćwiczeń. Przewidziano także torowisko dla kręgielni. Po odpowiedniej adaptacji pomieszczeń piwnicy będzie także możliwość uruchomienia siłowni.

Całość obiektu jest nagłośniona, zainstalowano również 12 kamer mających służyć do zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników basenu i do ochrony obiektu.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.