Sport

  • 30 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2070

[FOTO] Nowa motorówka trafiła do czechowickiego MKS. To wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki

Sekcja kajakarska MKS Czechowice-Dziedzice znalazła się wśród 94 klubów, które dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzymały nowe łodzie motorowe. Motorówki zostały przekazane klubom we wtorek 22 sierpnia.

Nowa motorówka trafiła do czechowickiego MKS. To wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki
Nowa motorówka trafiła do czechowickiego MKS. To wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki · fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki


Wydarzenie odbyło się pod siedzibą Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wzięli w nim udział przedstawiciele sekcji kajakarskiej MKS Czechowice-Dziedzice, a także minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk i prezes Polskiego Związku Kajakowego Grzegorz Kotowicz.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na dofinansowanie zakupu łodzi motorowych blisko 5 mln zł w ramach zadania "Bezpieczna Woda". 94 łodzie motorowe, przy współpracy z PZKaj i PZTW, zostaną użyczone klubom, stowarzyszeniom, sekcjom wioślarskim i kajakowym na terenie całego kraju w celu poprawy bezpieczeństwa osób aktywnie spędzających czas nad wodą.

Konferencja prasowa pod siedzibą PKol - 22.08.2023 · fot. Facebook / MKS Kajak Czechowice-Dziedzice


Zapewnienie bezpieczeństwa osobom uprawiającym sporty wodne, szczególnie dzieciom i młodzieżą, to jeden z priorytetów Ministerstwa Sportu i Turystyki. Projekt "Bezpieczna Woda" to odpowiedź na niepokojące statystyki dotyczące utonięć w Polsce i wsparcie osób uprawiających sporty wodne. Rocznie w Polsce amatorsko turystykę wodną uprawia 4-5 mln osób, pływając rekreacyjnie wpław, a także używając sprzętu wodnego - m.in. kajaków, SUP-ów, łodzi wiosłowych, czy rowerów wodnych. Dodatkowo ok. 7 tys. osób regularnie podejmuje intensywną aktywność na wodzie, trenując w klubach i sekcjach wioślarskich oraz kajakarskich.

Długofalowa realizacja projektu "Bezpieczna Woda" spowoduje wzrost poziomu bezpieczeństwa na wodzie podczas zajęć i wydarzeń sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych; umocni pozytywny wizerunek sportów wodnych; zwiększy liczbę uczestników takich aktywności; spowoduje zwiększenie zaufania wśród rodziców, którzy myślą o atrakcyjnych zajęciach dla dzieci nad wodą.

Nowa motorówka trafiła do czechowickiego MKS. To wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki
Nowa motorówka trafiła do czechowickiego MKS. To wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki · fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki


Monitoring akwenów wodnych będzie prowadzony nie tylko w wakacje, lecz także po wakacjach (do końca października). Sprzęt będzie następnie przechowywany, serwisowany i sezonowany w miejscach przekazania. Pozwoli to korzystać ze sprzętu przez wiele sezonów.

mp / czecho.pl

źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.