Reklama

Sport

  • 26 sierpnia 2023
  • 28 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 3238

[WIDEO] Paszek i Iskrzycka ze srebrem Mistrzostw Świata! Udane występy czechowiczan

Udane występy zanotowali kajakarze z Czechowic-Dziedzic podczas odbywających się w Duisburgu Mistrzostwa Świata w Sprincie Kajakowym. Srebrny medal zdobyły Paulina Paszek oraz Justyna Iskrzycka, a osada K4, w której znalazł się Wiktor Leszczyński, uzyskała kwalifikację olimpijską!

Justyna Iskrzycka podczas Mistrzostw Świata w Sprincie Kajakowym w Duisburgu
Justyna Iskrzycka podczas Mistrzostw Świata w Sprincie Kajakowym w Duisburgu · fot. Polski Związek Kajakowy


Finał konkurencji K1 W 1000, w której wystąpiła Justyna Iskrzycka, odbył się w sobotę. To jej drugie wicemistrzostwo świata w tej konkurencji. Jak podkreśla TVP Sport, Iskrzycka po raz kolejny pokazuje, że do samego końca będzie w walce o załapanie się do mocnej reprezentacji Polski na igrzyska w Paryżu - konkurencja, w której wystąpiła w sobotę, jest nieolimpijska - panie ścigają się na dystansie 500 metrów.Srebrny medal w piątek 25 sierpnia wywalczyła również Paulina Paszek, kajakarka pochodząca z Ligoty, występująca w reprezentacji Niemiec. Polka była 2. w osadzie z Jule Hake w konkurencji K2 200, która także jest nieolimpijska.

Niestety, olimpijskiej nominacji nie udało się w piątek 25 sierpnia wywalczyć męskiej czwórce - mimo świetnego wyniku. Jakub Stepun, Przemysław Korsak, Wiktor Leszczyński i Sławomir Witczak zakwalifikowali się do finału A, ale zajęli w nim 9. miejsce. To mogło dać im miejsce w igrzyskach w Paryżu, ale w finale popłynęło zbyt wiele osad z Europy.

Loading...


- No właśnie, świetny występ czwórki i wejście do finału to jest coś wielkiego. Jest dziesięć osad, które kwalifikują się do igrzysk olimpijskich, nasza czwórka jest dziewiąta, ale niestety w finale byli reprezentanci tylko dwóch kontynentów i tej kwalifikacji nie otrzymamy. Oczywiście, nie znaczy to, że nie będziemy mieli męskich kajaków, bo jeszcze ten awans może wywalczyć dwójka, ale szkoda, bo dzięki czwórce mogliśmy obstawić praktycznie wszystkie starty na igrzyskach - mówił po występie prezes Polskiego Związku Kajakowego Grzegorz Kotowicz, cytowany przez oficjalną stronę PZKaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.