czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 7 lutego 2008
  • wyświetleń: 3004

Sportowcem 2007 roku została...

Katarzyna Piłocik, judoczka MKS Czechowice-Dziedzice, srebrna medalistka Mistrzostw Europy, zostałą wybrana sportowcem 2007 roku. I Gala Sportu organizowana przez MOSiR, MDK i Gazetę Czechowicką odbyła się we wtorek.

Kasia, która walczy wciąż o "bilet" na tegoroczne igrzyska olimpijskie w Pekinie, była główną faworytką plebiscytu. Czechowicka judoczka z dobrej strony przez cały sezon pokazywała się w zawodach kontynentalnych i krajowych.

Na drugim miejscu uplasował się pływak Jakub Hałas, a za nim kajakarka Justyna Jurzak. Tuż za podium znaleźli się Artur Tyc (judo) i Katarzyna Wróbel (kajakarstwo). Ponadto w pierwszej dziesiątce pojawili się też: Łukasz Pilarz (kajak-polo), Krzysztof Kajstura i Kinga Jonkisz (oboje lekkoatletyka), Michał Czarnecki (tenis stołowy) i Marcin Londzin (lekkoatletyka).

Trenerem roku 2007 wybrano podczas gali kajakarza Grzegorza Kotowicza, a za sportowe wydarzenie minionych dwunastu miesięcy - srebrny medal Katarzyny Piłocik w mistrzostwach Europy w judo (zobacz poniżej film z walki o złoty medal).W trakcie spotkania podsumowano także sportowy rok działalności sekcji rekreacyjnych czechowickiego MOSiR-u, a zgromadzeni w Miejskim Domu Kultury widzowie mogli obejrzeć program artystyczny zaprezentowany przez MDK oraz pokaz judoków z MKS MOSiR Czechowice.

aka / czecho.pl

Źródło: Gazeta Czechowicka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.