czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 6 lutego 2008
  • wyświetleń: 1254

IV liga: UKS Dycha grała z AZS Bielsko

W sobotę 2 lutego na sali SP4 odbył się mecz 1 kolejki IV ligi kobiet pomiędzy UKS Dycha Czechowice-Dziedzice a AZS KU Akademia Techniczno Humanistyczna z Bielska Białej.

Reklama

Przed spotkaniem faworytkami był zespół z Czechowic. Już na rozgrzewce było widać że większym potencjałem dysponuje UKS Dycha, wystarczyło to teraz przenieść w realia meczu.

Pierwszy set był wyrównany, zawodniczki z Czechowic były lekko spięte, co wykorzystały akademiczki i wygrały pierwsza partię do 18. Drugi i trzeci set były jednostronnym pojedynkiem, dominowały tylko siatkarki z UKS Dycha. Wychodziło im prawie wszystko. Akademiczki miały kłopoty z odbiorem i wyprowadzeniem akcji w rezultacie przegrały 2 i 3 set do 15.

Wystarczyło postawić kropkę nad "i" i dobić rywala. Set czwarty był pięknym widowiskiem, obfitował w wiele efektownych ataków i obron. Z animuszem rozpoczęły zawodniczki z Bielska zdobywając kilku punktowa przewagę, ale chwilowa dekoncentracja sprawiła, że UKS Dycha odrabiał straty. Ostatecznie po wspaniałej walce Akademiczki wygrały o 25-23.

O wszystkim miał zadecydować piaty set. Grające na fali zawodniczki z Bielska czując, że można ograć miejscowe wzięły się ostro do roboty. Prowadziły już 7-3 i wszystko wskazywało, że to już tylko formalność dowieść to prowadzenie do końca. Ale tak jednak się nie stało. Po wspaniałej serii zagrywek i bloków UKS wyszedł na prowadzenie 11-9, lecz ostatnie słowo należało do AZS-u. Mimo iż rywalki obroniły 2 piłki meczowe i doprowadziły do remisu po 14, to partia zakończyła się zwycięstwem Bielszczanek 16-14.

UKS Dycha Czechowice-Dziedzice - AZS KU Akademia Techniczno Humanistyczna BB 2:3
(18-25, 25-15, 25-15, 23-25, 14-16)

taurus / klub czecho.pl

----------------------------

Zobacz zdjęcia z meczu!
2008.02.mecz UKS Dycha grała z AZS Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.